W Sandomierzu spotkanie wyborcze PiS z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

Podczas dzisiejszego spotkania PiS w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki odnieść się ma m.in. do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej i wyzwań, jakie stoją przed Polską – zapowiedział w rozmowie z PAP szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 13.00 na sandomierskim rynku.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba zaznaczył w rozmowie z PAP, że choć udział w spotkaniu weźmie również szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, to nie będzie ono stricte poświęcone rolnictwu.

„Chcemy, by spotkanie w Sandomierzu było takim wyborczym spotkaniem z naszymi politykami” – tłumaczył szef sztabu.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada.

„Będzie to spotkanie wyborcze z udziałem premiera Morawieckiego podczas którego szef rządu będzie mówił o aktualnych wyzwaniach, które stoją przed Polską. Będzie też oceniał obecny stan sytuacji społeczno-politycznej w naszym kraju” – zapowiedział Tomasz Poręba.

Polityk dodał, że podczas spotkania szef rządu „prawdopodobnie odniesie się też do agresji, furii i braku chęci do rozmowy ze strony opozycji”.

PAP/RIRM

drukuj