Ostatni dzień spotkania przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja w Toruniu

W Toruniu zakończy się dziś trzydniowe spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja. W kampusie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wezmą oni udział w rozmowie z ojcami redemptorystami posługującymi w Radiu Maryja. W południe planowana jest Msza św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Będzie to ostatni punkt tegorocznego spotkania.

Opiekun Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja o. Marian Sojka CSsR podkreśla, że celem takich spotkań, które odbywają się już od kilkunastu lat w Toruniu, jest m.in. integrowanie słuchaczy Radia Maryja i wzajemne ubogacanie się.

Celem, także i tego spotkania, oprócz modlitwy, jest refleksja i przyjęcie na siebie nowych wyzwań, które wypływają z wyzwań obecnego świata. Szukamy również nowych sposobów, nowych metod docierania z przesłaniem dzieł Radia Maryja, co jest bardzo ważne. Wszystkie Koła i Biura Przyjaciół Radia Maryja czują się bardzo zjednoczone w Rodzinie Radia Maryja, czują się rodziną. Każde takie spotkanie służy również wzajemnemu ubogaceniu się – akcentuje o. Marian Sojka CSsR.

Na co dzień Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja, działające w Polsce i poza jej granicami, są ważnym wsparciem organizacyjnym, integracyjnym oraz modlitewnym dla toruńskiej rozgłośni i dzieł przy niej powstałych.

RIRM

drukuj