fot. PAP/Sebastian Borowski

PiS chce wystartować razem z Suwerenną Polską do wyborów parlamentarnych

Start z Suwerenną Polską w najbliższych wyborach parlamentarnych jest naszą intencją – oświadczył rzecznik rządu. Piotr Muller dodał, że potrzeba jeszcze woli partii Zbigniewa Ziobry.

Napięcia między premierem Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobro rosną. Minister sprawiedliwości zarzucił premierowi, że w Brukseli zgadzał się na niekorzystne dla Polski rozwiązania ograniczające naszą suwerenność. W wywiadzie dla „Do Rzeczy” Zbigniew Ziobro stwierdził, że „premier pomylił się we wszystkich najważniejszych decyzjach unijnych”. Wskazywał tu m.in. na pakiet Fit for 55.

– Minister Zbigniew Ziobro stawia nieprawdziwą tezę dotyczącą pakietu Fit for 55. W 2020 roku na szczycie nie umawialiśmy przyjęcia pakietu, bo dyrektywami w tym zakresie zajmuje się Rada Unii Europejskiej, czyli ministrowie, a nie szefowie rządów – wyjaśnił Piotr Muller na antenie Polskiego Radia.

Rzecznik rządu był pytany o wybory, m.in. o to, czy Prawo i Sprawiedliwość wystartuje z Suwerenną Polską jako Zjednoczona Prawica, czy jednak osobno.

– Taka jest nasza intencja, tylko do tanga trzeba dwojga. Jeżeli dwie strony są gotowe na porozumienie, to wtedy jest łatwiej – powiedział Piotr Muller.

Obecnie mają toczyć się dyskusje na temat list wyborczych. Zdaniem rzecznika rządu Suwerenna Polska oczekuje „nieproporcjonalnej liczby miejsc w stosunku do poparcia, jakie otrzymuje w sondażach”.

W poniedziałek minister sprawiedliwości zaproponował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu merytoryczną dyskusję m.in. o Fit for 55. Rzecznik rządu ocenił, że dobrym miejscem na taką debatę będzie dzisiejsze posiedzenie Rady Ministrów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl