PiS: Uchwała ku czci gen. Błasika

PiS chce, by Sejm uczcił pamięć gen. Andrzeja Błasika, który zginął w katastrofie smoleńskiej. 10 kwietnia minie IV rocznica narodowej tragedii. Szef klubu PiS poseł Mariusz Błaszczak powiedział, że uchwała upamiętniająca gen. Błasika jest potrzebna, ponieważ był on jednym z najwybitniejszych dowódców, a pamięć o nim została „brutalnie zbezczeszczona”.

Gen. Andrzej Błasik przez te lata był szkalowany. Uderzono w godność osobistą generała. Było to kłamstwo smoleńskie, kłamstwo sformułowane przez Rosjan, przez panią Anodine. Kłamstwo wciąż jest obecne w przestrzeni publicznej, dlatego zwracamy się do Sejmu Rzeczypospolitej, żeby podejmując taką uchwałę, również zwrócił się do prezydenta Rzeczypospolitej, który jest zwierzchnikiem sił zbornej – o podjęciu działań, które zaprzeczą kłamstwom związanym z gen. Błasikiem; pozwolą na to, żeby właściwa cześć została oddana jednemu z najwybitniejszych polskich dowódców – mówił poseł Mariusz Błaszczak.

Projekt uchwały został złożony u marszałek sejmu, Ewy Kopacz. Poseł wyraził nadzieję, że Sejm zajmie się projektem na najbliższym posiedzeniu, rozpoczynającym się w środę.

Gen. Andrzej Błasik był dowódcą Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej. W raporcie po katastrofie smoleńskiej komisja MAK wskazała, że miał we krwi alkohol. 20 marca Naczelna Prokuratura Wojskowa ujawniła opinię biegłych, zgodnie z którą zarówno gen. Błasik, jak i cała załoga Tu-154M była trzeźwa w momencie katastrofy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl