fot. twitter.com

Konwencje regionalne PiS w woj. kujawsko-pomorskim

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna kolejny etap kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Dziś w woj. kujawsko-pomorskim odbędą się pierwsze konwencje regionalne partii z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Od godz. 10.00 trwa spotkanie w Toruniu, z kolei w południe w Bydgoszczy. O szczegółach mówi zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. 

Celem tych konwencji jest podsumowanie tego, co udało się już zrobić. Premier na pewno wspomni o takich rzeczach jak zmniejszony PIT czy zerowy PIT dla osób poniżej 26. roku życia. Są to kwestie, które ludzie odczują w swoich portfelach. Będziemy również przedstawiać swoich kandydatów i prezentować elementy programowe na przyszłość – wskazuje Radosław Fogiel.

W sunie PiS planuje przed wyborami zorganizować 41 konwencji regionalnych we wszystkich okręgach wyborczych.

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało już pełen skład list przed wyborami do parlamentu. Partia wystawiła przeszło 900 kandydatów do Sejmu oraz 100 do Senatu. 

Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował też wczoraj, że zebrano już około pół miliona podpisów w kraju. Zapowiedział, że gdy ukonstytuują się okręgowe komisje wyborcze, PiS przystąpi do rejestracji list.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

RIRM

drukuj