Zjednoczona Prawica: 1,3 mld euro z funduszy przeznaczonych dla województw jest zagrożone

1,3 mld euro z funduszy europejskich przeznaczonych dla województw jest zagrożone – alarmuje Zjednoczona Prawica. To pokazuje, jak rządzą w regionach przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i PSL – wskazali na wspólnej konferencji prasowej szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba oraz minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Szef resortu infrastruktury wskazał, że sprawa dotyczy szczególnie 9 województw. Część z tych pieniędzy – jak dodał – może przepaść bezpowrotnie.

– Z tej kwoty nieco ponad 400 mln euro są to środki zagrożone ze względu na tzw. zasadę „N+3”. Te środki zostaną wydane w Brukseli, a nie w Polsce. Natomiast pozostała kwota wynika z jakości zarządzania i tego, jakie wyniki osiągają poszczególne województwa, jeśli chodzi o stopień wykorzystania środków i uzyskane efekty. W tym przypadku, jeśli te regiony nie poprawią tych wskaźników, to będziemy musieli przesuwać te pieniądze na inne programy. Te regiony ich nie dostaną – wyjaśnił minister.

Europoseł Tomasz Poręba wskazał, że zagrożona kwota 1,3 mld euro to koszt wybudowania nawet 170 km autostrad albo 5 tys. km dróg lokalnych. Zaznaczył, że w regionach potrzeba dobrych gospodarzy, którzy wykorzystają każdą złotówkę i grosz z funduszy UE, aby rozpędzać rozwojowo regiony i przyśpieszyć ich rozwój.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl