fot. PAP/Jacek Turczyk

PO rozpoczyna walkę o głosy

Platforma Obywatelska chce odzyskać wiarygodność wśród wyborców i szybko przyjąć ustawy o miejscach pracy dla młodych, świadczeniach rodzinnych czy wsparciu innowacyjnych firm. 

Codziennie odbywają się narady na temat tego, z jaką ofertą Platforma Obywatelska powinna wyjść do wyborców – informuje jedna z gazet.

Niektórzy zalecają szybkie odmłodzenie rządu, ale żadne decyzje nie zapadły. Natomiast odmłodzona będzie ekipa, która wypowiada się w imieniu PO w mediach. Ma być więcej Joanny Muchy, Borysa Budki czy Rafała Trzaskowskiego.

Socjolog, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski ocenia, że te działania wskazują jakie były dotychczasowe rządy PO.

– Niewiele robiono by rozwiązać podstawowe problemy. Cały czas zgłaszano taki „imposybilizm”, że nic się nie da zrobić, że nic robić nie należy. Nagle okazuje się, że robić można i się powinno. Będzie to jednak trochę sprawiało wrażenie propagandy wyborczej. Nie sądzę, żeby tego typu działania mogły pomóc Platformie Obywatelskiej – powiedział Zdzisław Krasnodębski.

Wiele osób w Platformie podkreśla, że PO musi przestać być „partią tłustych kotów” i wrócić do zajmowania się problemami zwykłych Polaków.

RIRM

drukuj