fot. PAP/Rafał Guz

Władze niektórych gmin organizują wyjazdy na marsz Platformy 6 maja?

Lokalne władze Platformy Obywatelskiej zwróciły się do dyrektorów lokalnych szkół by mobilizowali rodziców i nauczycieli do udziału w jutrzejszym tzw. „Marszu Wolności”.

Portal wPolityce.pl informuje o kolejnych gminach, w których burmistrzowie i wójtowie organizują darmowe wyjazdy grupowe do Warszawy. Dziennikarze przytaczają przykład korespondencji władz małopolskiego Podegrodzia z dyrektorami szkół [zobacz].

Według portalu, w liście do rodziców i nauczycieli władze gminy zapraszają na marsz. Wynika z niego też, że transport zapewnia gmina, która opłaca go z pieniędzy publicznych.

To zaplanowana, kontrowersyjna akcja, która angażuje samorządowców w walkę polityczną – podkreślił poseł PiS Józef Leśniak.

– Są takie niepokojące sytuacje, ludzie zgłaszają się do biura mówią, że są wywierane – w pewnym sensie – naciski. Najgorsze jest to, że jest to robione poprzez szkoły, gdzie wiadomo dyrektorzy szkół, nauczyciele, którzy są zatrudnieni przez gminę często są stawiani w sytuacji, kiedy nie mają zbytnio wyboru. Zaznaczam, rozmawiałem z osobami, które mówiły, że absolutnie nie chcą się angażować w cokolwiek, ale z drugiej strony boją się o utratę pracy. Z drugiej strony w naszym regionie, nie zaobserwowałem, żeby ktokolwiek wybierał się z własnej nieprzymuszonej woli na tzw. marsz wolności, 6 maja do Warszawy, więc myślę, że jest to zaplanowana akcja – mówił poseł PiS.

Działacze PO podobne akcje organizują w całej Polsce. Wszystko po to by podnieść frekwencje. Czytelnicy wPolityce.pl piszą, że w gminach na słupach pojawiają się ogłoszenia dotyczące sobotniego wyjazdu do Warszawy [zobacz].

RIRM

drukuj