Wotum nieufności wobec ministra Mariusza Błaszczaka

Platforma Obywatelska ma złożyć dziś wniosek o wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. 

W ocenie polityków największej partii opozycyjnej szef MSWiA upolitycznia policję. Wskazują także m.in. na sprawę śmierci Igora Stachowiaka z Wrocławia. Mężczyzna zmarł po interwencji policji.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia odniósł się do zapowiedzi złożenia wniosku przez PO. Minister podkreślił, że policja jest cały czas poddawana procesowi modernizacji a funkcjonariusze dostaną podwyżki. Zaś odpowiedzialni za sprawę Igora Stachowiaka ponieśli konsekwencje.

Wyciągam konsekwencję, żaden z moich poprzedników nie stanął przed Sejmem, nie wyjaśnił sprawy, która była podobna do sprawy wrocławskiej. Żaden z moich poprzedników tego nie zrobił, a dziś domagają się wyciągania konsekwencji. Mówię o tym, żeby pokazać ich hipokryzję, żeby pokazać jakim kłamstwem i manipulacjami się posługują –  mówił szef MSWiA.

Wcześniej PO wnioskowała o odwołanie wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, który jest odpowiedzialny m.in. za policję. Ponieważ nie doszło do jego dymisji Platforma złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Błaszczaka.

Politycy PO próbowali już odwołać m.in. dwa razy szefa MON Antoniego Macierewicza. Sejm odrzucił również wniosek o odwołanie gabinetu premier Beaty Szydło.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl