PO kolejny raz zapowiada złożenie wniosku o wotum nieufności wobec rządu

Platforma Obywatelska ma dziś złożyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydłozapowiedział w Radiowej Trójce lider PO Grzegorz Schetyna. Według niego, wniosek jest dobrze uzasadniony i zwiera nie tylko krytykę rządów PiS, ale i przyszłą wizję Polski.

Wczoraj Platforma zakończyła konsultacje z innymi klubami opozycyjnymi. Szef Platformy stwierdził, że sejmowa debata nad wnioskiem najprawdopodobniej odbędzie na pierwszym kwietniowym posiedzeniu Sejmu.

Z dystansem do zapowiedzi PO podchodzi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i przypomina, że Platforma miała złożyć wniosek już tydzień temu.

Wcześniej słyszeliśmy, że wniosek zostanie złożony w poniedziałek, później, że we wtorek, teraz słyszymy, że złożą go dzisiaj. Nadal nie jest jasne, czy rzeczywiście tak się stanie. Problem polega na tym, że jest to typowy wniosek propagandowy czy pijarowski, bo nie ma on żadnych szans powodzenia w Sejmie. Nie zawiera on – wbrew temu, co mówi Grzegorz Schetyna – żadnego programu czy planu na przyszłość. Nie zawiera on nawet koncepcji, która miałaby służyć opozycji w okresie do wyborów. To jest wniosek, w którym opozycja narzeka na Prawo i Sprawiedliwość. Ponieważ wszelkie warunki prawne zapewne zostaną spełnione, opozycja może takie wnioski składać – mówi Ryszard Terlecki.

Grzegorz Schetyna jest wytypowany przez Platformę we wniosku na premiera.

Wczoraj Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra środowiska prof. Jana Szyszki, a wcześniej szefa MSWIA Mariusza Błaszczaka czy ministra obrony Antoniego Macierewicza.

RIRM

drukuj