Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci w przyszłym roku będą obchodzić srebrny jubileusz

W przyszłym roku [Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci] będą obchodzić srebrny jubileusz. Do 25. rocznicy powstania tej inicjatywy modlitewnej nawiązała Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

W niedzielę do Królowej Polski na Jasną Górę po raz XXII pielgrzymowały dzieci z różańcowej wspólnoty. Był to czas radosnego koncertowania, świadectw, a przede wszystkim modlitwy. [czytaj więcej]

To właśnie codzienne odmawianie różańca z miłości do Jezusa i Jego Matki od lat gromadzi dzieci. W przyszłym roku ta niezwykła wspólnota będzie obchodzić swój jubileusz – podkreśliła Magdalena Buczek, dziękując za wytrwałość i wierność.

– Trudno mi sobie wyobrazić jak szybko ten czas upływa i jak wiele lat już minęło od powstania pierwszego Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci, ale tym większa radość, tym większa wdzięczność Bogu i Matce Najświętszej, bo już rośnie kolejne pokolenie członków Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Jest nas coraz więcej, wciąż są nowe osoby, nowe serca do kochania Matki Najświętszej i Pana Jezusa, do dawania odpowiedzi na wezwanie Matki Najświętszej. Nie chcemy się zatrzymywać, ale czynić wszystko na Chwałę Bożą – powiedziała Magdalena Buczek.  

Przypomnijmy: Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci działają od 1997 roku. Aktualnie istnieją w wielu krajach świata na wszystkich kontynentach. Opiekunem tej wspólnoty jest redemptorysta o. Piotr Dettlaff.

RIRM

drukuj