Oświadczenie Parlamentarzystów Solidarnej Polski ws. niezrozumiałych i dyskryminujących działań Stowarzyszenia Watchdog Polska przeciw Fundacji Lux Veritatis

Jako Parlamentarzyści Solidarnej Polski wyrażamy głębokie zaniepokojenie działaniami, które podejmuje Stowarzyszenie Watchdog Polska przeciw Fundacji Lux Veritatis i wszystkich dzieł powstałych przy Fundacji takich jak Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Nawiązując do słów Prezesa Solidarnej Polski, Zbigniewa Ziobro, wypowiedzianych podczas 29 rocznicy powstania Radia Maryja, który powiedział: „Wielki Polak Jan Paweł II apelował, abyśmy byli wierni Polsce i wartościom, na których została zbudowana. (…) Możemy mieć tę siłę i to przekonanie, że obronimy to, co piękne tylko dlatego, że są i byli ludzie, którzy przez lata tworzyli tak piękne dzieła, jak Radio Maryja”, pragniemy jako Parlamentarzyści Solidarnej Polski przyłączyć się do obrony tych katolickich i ważnych dla obrony wartości dzieł. Jest to dla nas zadanie i zobowiązanie.

Działania podjęte przez Watchdog Polska w kierunku zabezpieczenia, m.in. dostępu do skrzynek elektronicznych, zajęcia sprzętu elektronicznego, przeszukania siedziby Fundacji poddają w bardzo dużą wątpliwość dobre intencje Stowarzyszenia Watchdog Polska. Praktyki te zdecydowanie wykraczają poza działania ukierunkowane na kontrolę organizacji pozarządowych w demokratycznym państwie i w naszej ocenie noszą znamiona nękania i utrudniania prowadzenia działalności.

Nie może być zgody na bezpardonowy atak w wolnym i demokratycznym Państwie na prawa i swobody Fundacji Lux Veritatis, która przyniosła Polsce widzialne owoce ewangelizacji, obrony dziedzictwa chrześcijańskiego Polski, krzewienia, patriotyzmu, budowania pamięci i tożsamości a przede wszystkim możliwość funkcjonowania w przestrzeni medialnej wolności słowa wyrażającej się w bezpośrednim dostępie do anteny Polaków, którzy w sposób nieskrępowany mogli i mogą wyrażać swoje opinie.

Jako Parlamentarzyści Solidarnej Polski solidaryzujemy się z Fundacją Lux Veritatis, jej pracownikami i ludźmi w niej posługującymi, wyrażamy głęboki sprzeciw wobec działań Stowarzyszenia Watchdog Polska i zapewniamy o działaniach w obronie wartości, na postawie których działa Fundacja Lux Veritatis poprzez swoje dzieła.

Patryk Jaki,

Beata Kempa,

Michał Woś,

Michał Wójcik,

Janusz Kowalski,

Marcin Romanowski,

Jacek Ozdoba,

Sebastian Kaleta,

Mariusz Gosek,

Edward Siarka,

Tadeusz Woźniak,

Tadeusz Cymański,

Piotr Uruski,

Aleksandra Szczudło,

Piotr Sak,

Dariusz Olszewski,

Maria Kurowska,

Norbert Kaczmarczyk,

Jan Kanthak,

Mariusz Kałużny

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl