fot. Monika Bilska

XXII Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę

Już po raz XXII dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych pielgrzymowały do Królowej Polski na Jasną Górę. Hasłem pielgrzymki, która zgromadziła najmłodszych apostołów Maryi, były słowa: „Do Ciebie się uciekamy”.

Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci jest wielkim i szczególnym wydarzeniem. Już od 22 lat dzieci z różańcem w ręku pielgrzymują do Jasnogórskiej Pani, by powierzać Jej sprawy Kościoła, Ojczyzny, całego świata oraz osobiste intencje. Przybyłych na modlitewne spotkanie powitał opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci o. Piotr Dettlaff CSsR. [czytaj więcej]

– Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica. Teraz i zawsze. Tymi słowami pozdrawiamy bardzo gorąco i serdecznie wszystkich widzów TV Trwam i słuchaczy Radia Maryja. Rozpoczynamy naszą XXII Ogólnopolską Pielgrzymkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę – powiedział Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyły słowa: „Do Ciebie się uciekamy”. To szczególne zawołanie na ten trudny czas, który wszyscy przeżywaliśmy.

– Bo do kogo mamy przyjść, kiedy jest nam trudno, źle i smutno. Zawsze wtedy przychodzimy do mamy, bo wiemy, że ona nas pocieszy, przytuli, da dobre słowo i znajdzie jakieś rozwiązanie. Dlatego przychodzimy tutaj do naszej Matki i Królowej, aby do Niej się uciekać, przytulić do Jej serca i schować pod płaszczem Jej matczynej opieki. Ona zawsze na nas czeka, zawsze nas słucha i spieszy nam z pomocą, aby wyprosić nam u Swego Syna wszelkie potrzebne łaski – wskazała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. [zobacz więcej]

Dzisiejsze święto dzieci rozpoczęło się od świadectw. O tym, że modlitwa różańcowa ma wielką moc, opowiedziały dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego  w Zakrzówku.

– Modlitwa różańcowa jest obecna w moim życiu, odkąd sięgam pamięcią. Od czwartego roku życia, kiedy stałam się przedszkolakiem, należę do podwórkowego koła różańcowego prowadzonego w naszej szkole.  W czasie pandemii nie zrezygnowaliśmy z modlitwy. Codziennie o wyznaczonej godzinie modliliśmy się online na Messengerze. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć – wyjaśniła Ania, uczestniczka Pielgrzymki.

Następnie z małymi czcicielami Maryi spotkał się ich wielki przyjaciel ksiądz biskup Antoni Długosz, który zabrał dzieci na muzyczną wędrówkę. Punktem kulminacyjnym dzisiejszej Pielgrzymki była uroczysta Msza święta. Eucharystię ubogacał śpiew zespołu Armia Dzieci. W homilii ksiądz biskup Antoni Długosz mówił o rodzinie, która jest dla nas wielkim prezentem od Pana Boga. [więcej]

– Rodzice pragną, żebyśmy byli nie tylko ich dziećmi, ale także dziećmi Pana Boga. Dlatego nas ochrzcili i w chrzcie świętym dostaliśmy trzy wspaniałe dary od Pana Boga. Staliśmy się Kościołem Pana Jezusa. Możesz pokazać na siebie i powiedzieć jestem Kościołem Pana Jezusa – wyjaśnił biskup pomocniczy senior diecezji częstochowskiej.

Słowa pozdrowień do najmłodszych skierował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja. [czytaj więcej]

– Słuchajcie, Matka Boża woła też do Was. Objawiła się Ona właśnie takim jak Wy niejeden raz w Fatimie i innych miejscach. Maryja potrzebuje pomocników także w Polsce. Życzę Wam tego, żebyście powiedzieli Matce Bożej ”tak” – podkreślił redemptorysta.

Głos zabrał również ojciec Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

– Dziękuję Wam za to, że przyjechaliście tu na Jasną Górę i że dajecie piękne świadectwo miłości do Pana Jezusa i do Jego Matki Maryi – zaznaczył o. Dariusz Paszyński CSsR.

Na zakończenie Pielgrzymki dzieci wzięły udział w specjalnie przygotowanym dla nich konkursie. Wygraną były rowery. [więcej]

fot. Monika Bilska

TV Trwam News

drukuj