fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] M. Buczek podczas XXII Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci: Niech nie zabraknie nam odwagi w szerzeniu modlitwy różańcowej wszędzie tam, gdzie jesteśmy i abyśmy sami nigdy nie przestali się modlić

Nadchodzą wakacje, więc więcej czasu będziemy spędzać z naszymi przyjaciółmi, dlatego niech nie zabraknie nam odwagi w szerzeniu modlitwy różańcowej wszędzie tam, gdzie jesteśmy, abyśmy i my sami nigdy nie przestali się modlić, ale także do tej modlitwy zachęcali innych, bo chcemy pomóc Matce Bożej w ratowaniu świata – powiedziała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, podczas XXII Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasnej Górze.

Na Jasną Górę przybyły dzisiaj dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych z całego kraju, aby wspólnie świętować XXII Pielgrzymkę Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Zgromadzonych powitali o. Piotr Dettlaff CSsR oraz Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

– Cieszymy się ogromnie, że wszyscy jesteśmy u Matki Najświętszej i mogliśmy zgromadzić się na Jasnej Górze już po raz XXII. (…) Cieszymy się, że są z nami dzieci, które pierwszy raz przybywają na Pielgrzymkę Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Rok temu było nas niewielu, ze względu na pandemię, ale (jak słyszeliśmy w świadectwie) pomimo izolacji, pomimo zamknięcia – nasza modlitwa różańcowa nie została przerwana. To właśnie Maryja przez modlitwę różańcową dodawała nam sił, aby przetrwać ten trudny czas. Modlitwa różańcowa była dla nas siłą, pocieszeniem i umocnieniem, dlatego dziś tutaj jesteśmy. Chcemy podziękować Bogu i Matce Najświętszej za to, że wytrwaliśmy i nasza modlitwa nadal trwa – podkreśliła założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

– Myślę, że trudny czas i różne ograniczenia powodują, że szukamy różnych możliwości dotarcia do innych, kontaktu z innymi. Tak, jak słyszeliśmy w świadectwie – dzięki mediom społecznościowych modlitwa trwała. Każdy w swoim domu, ale w łączności duchowej, modlitwie i teraz znów możemy być razem, możemy się spotykać, możemy pielgrzymować do tronu naszej najlepszej Matki i Królowej – dodała Magdalena Buczek.

https://twitter.com/MonikaaaBilska/status/1406532854826348545

Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci podkreśliła, że hasło tegorocznej pielgrzymki jest szczególnie ważne po okresie pandemii.

– Tak jak brzmi nasze hasło: „Do Ciebie się uciekamy”, tak właśnie przez wieki nasi rodacy przychodzili na Jasną Górę, w różnych momentach swojego życia i różnych momentach naszej ojczyzny. Młodzi, zanim przystąpią do matury, przybywają na Jasną Górę i proszą Matkę Bożą o potrzebne łaski. My tak samo przychodzimy do Maryi z różnymi intencjami w naszych sercach. (…) To wszystko chcemy złożyć w sercu Matki Najświętszej. Ona zawsze nas słucha, Ona zawsze wyprasza u swego Syna potrzebne nam łaski – zwróciła uwagę Magdalena Buczek.

https://twitter.com/MonikaaaBilska/status/1406334319979810823

– Chcemy dziś prosić Pana Boga i Matkę Najświętszą o łaskę wytrwania, aby nigdy nie zabrakło nam wytrwałości w modlitwie – akcentowała na Jasnej Górze Magdalena Buczek.

– Kiedy bierzemy do naszych dłoni różaniec, to właśnie w takich momentach uciekamy się do naszej Mamy – Maryi. Wtedy doświadczamy mocy modlitwy różańcowej. (…) Chcemy dziś dziękować za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy. Chcemy dziś prosić Pana Boga i Matkę Najświętszą o łaskę wytrwania, aby nigdy nie zabrakło nam wytrwałości w modlitwie, a nasza relacja z Panem Jezusem i Maryją była jeszcze silniejsza – mówiła założycielka PKRD.

– Nadchodzą wakacje i więcej czasu będziemy spędzać z naszymi przyjaciółmi, dlatego niech nie zabraknie nam odwagi w szerzeniu modlitwy różańcowej wszędzie tam, gdzie jesteśmy, abyśmy i my sami nigdy nie przestali się modlić, ale także do tej modlitwy zachęcali innych, bo chcemy pomóc Matce Bożej w ratowaniu świata. Niech Maryja umacnia nas, aby nigdy nie zabrakło nam odwagi –  podsumowała Magdalena Buczek.

Więcej informacji o XXII Pielgrzymce Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci można znaleźć [tutaj].

fot. Monika Bilska

radiomaryja.pl

drukuj