fot. Tomasz Strąg

Prezes PiS będzie promował Polski Ład na Podlasiu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dziś w Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie) będzie promował program Polski Ład. W ramach cyklu spotkań grupa ok. 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni ma odwiedzić wszystkie powiaty.

Szef klubu PiS, Ryszard Terlecki, po niedawnym wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego ugrupowania, wskazywał, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do kongresu statutowo-wyborczego, który odbędzie się na początku lipca i do pewnej restrukturyzacji struktur partii.

„A także do takiej ofensywy, która będzie polegała na objeździe kraju przez czołówkę naszej partii” – oświadczył.

Dodał, że objazd będzie dotyczył przede wszystkim [Polskiego Ładu].

W akcji promującej Polski Ład udział ma wziąć grupa około 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS: ministrów, parlamentarzystów i działaczy.

„Chcemy, aby takie spotkania +promocyjne+ odbyły się w każdym powiecie. Łącznie planujemy kilkaset takich spotkań” – mówił jeden z polityków PiS.

Dziś o godz. 17.00 w takim spotkaniu na Podlasiu udział weźmie lider PiS Jarosław Kaczyński. W sobotę w akcję promującą Polski Ład włączyły się marszałek Sejmu, posłanka PiS Elżbieta Witek oraz b. premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m2 bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 złotych.

PAP

drukuj