fot. Monika Tomaszek

[TYLKO U NAS] M. Buczek: Wierzę, że Maryja przygotowała dla nas wiele łask, wiele niespodzianek, abyśmy byli jeszcze bardziej umocnieni w naszej wierze, w naszej gorliwości, wytrwałości w modlitwie i gotowości do apostołowania, do szerzenia modlitwy różańcowej

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci świętowały w niedzielę 25-lecie swojego istnienia. Członkowie wspólnoty zgromadzili się na Jasnej Górze, aby wspólnie dziękować Matce Najświętszej za dzieło Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, a także za owoce modlitwy różańcowej. „Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci przez 25 lat nieprzerwanie trwają i rozwijają się na wielką chwałę Bożą i dla radości Matki Najświętszej. Chcemy odpowiadać na wezwanie, jakie Matka Boża skierowała w Fatimie: »Odmawiajcie codziennie różaniec«. To wezwanie Maryi jest wciąż aktualne” – powiedziała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

19 czerwca bieżącego roku na Jasnej Górze wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci świętowała jubileusz 25-lecia istnienia dzieła. Magdalena Buczek zwróciła uwagę, że celem Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci jest odpowiedź na wezwanie, jakie Matka Boża skierowała w Fatimie – „Odmawiajcie codziennie różaniec”.

– Dzisiaj jest dzień radosnego świętowania. To przede wszystkim ogromna wdzięczność Panu Bogu i Matce Najświętszej za 25 lat istnienia Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Chcemy dziękować za to dzieło Matki Najświętszej, za każdego z członków, którzy poprzez 25 lat dołączyli do naszej wspólnoty, za każdy odmówiony różaniec, za wszystkie łaski wyproszone, za owoce modlitwy, której już są widoczne, a także za to, że Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci przez 25 lat nieprzerwanie trwają i rozwijają się na wielką chwałę Bożą i dla radości Matki Najświętszej. Przypominamy sobie oczywiście, jaki jest cel naszej wspólnoty – chcemy odpowiadać na wezwanie, jakie Matka Boża skierowała w Fatimie i wielu innych miejscach świata: „Odmawiajcie codziennie różaniec”. To wezwanie Maryi jest wciąż aktualne. Ona, tak jak ukazywała się w Fatimie dzieciom, mówiła do dzieci i przez dzieci przekazywała światu wielkie wezwanie do modlitwy różańcowej, do nawrócenia, do przemiany życia, tak i my pragniemy odpowiadać na wezwanie Maryi poprzez codzienne odmawianie Różańca Świętego, a także poprzez nasze apostołowanie, szerzenie modlitwy różańcowej wszędzie tam, gdzie jesteśmy ­– podkreśliła Magdalena Buczek.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górkę było wezwanie: „Królowo pokoju, módl się za nami!”.

– Przez codzienną modlitwę różańcową chcemy wypraszać pokój dla świata, przemianę ludzkich serc, dlatego towarzyszyło nam hasło: „Królowo pokoju, módl się za nami!”. Intencja modlitwy o pokój jest nam bardzo bliska i każdego dnia towarzyszy nam, a szczególnie teraz, gdy trwa wojna na Ukrainie, gdy tak wielu ludzi cierpi, musi uciekać, boi się o swoje życie. Wierzymy, że modlitwa ma ogromną moc, dlatego pragniemy wypraszać pokój dla Ukrainy, dla całego świata, pokój w sercu każdego człowieka. W modlitwie pragniemy trwać i wierzymy, że będzie wysłuchana, iż pokój nastanie w każdym zakątku świata, w sercu każdego człowieka. Wierzę, że Maryja przygotowała dla nas wiele łask, wiele niespodzianek, abyśmy byli jeszcze bardziej umocnieni w naszej wierze, w naszej gorliwości, wytrwałości w modlitwie i gotowości do apostołowania, do szerzenia modlitwy różańcowej. Dziękuję z całego serca, że tu jesteście i dajecie piękne świadectwo miłości do Pana Jezusa i do Matki Bożej! – podsumowała założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl