fot. Monika Tomaszek

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR podczas XXIII Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę: Duch Święty podpowiada nam dobre natchnienia i jeżeli my odpowiadamy na nie, to powstają wielkie dzieła

Duch Święty podpowiada nam dobre natchnienia i jeżeli my odpowiadamy na nie, to powstają wielkie dzieła. Madzia Buczek w lipcu 1997 roku usłyszała w sercu „Odmawiajmy różaniec”. Powiedziała to swoim kolegom i koleżankom, a była ich wtedy czwórka. Zobaczcie, teraz jest bardzo dużo. Madzia Buczek zgromadziła przynajmniej 150 tysięcy dzieci na całym świecie. Zawsze trzeba słuchać Ducha Świętego – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i  Telewizji Trwam, podczas XXIII Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę.

Na Jasnej Górze odbyła się XXIII Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Wspólnota świętowała 25-lecie swojego istnienia.

– Duch Święty podpowiada nam dobre natchnienia i jeżeli my odpowiadamy na nie, to powstają wielkie dzieła. Madzia Buczek w lipcu 1997 roku usłyszała w sercu „Odmawiajmy różaniec”. Powiedziała to swoim kolegom i koleżankom, a była ich wtedy czwórka. Zobaczcie, teraz jest bardzo dużo. Madzia Buczek zgromadziła przynajmniej 150 tysięcy dzieci na całym świecie. Zawsze trzeba słuchać Ducha Świętego. Tego Wam życzę – mówił Dyrektor Radia Maryja.

Gorliwa modlitwa uczestników PKRD niejednokrotnie stawała się początkiem powołania.

– Jedna z osób, która przyjeżdżała na Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci z miejscowości Biesiadki koło Tuchowa i Tarnowa, dzisiaj ma prymicję. Ojciec Patryk Reczek z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci stał się redemptorystą. Pani Rozalia organizowała te pielgrzymki. Zobaczmy, jakie dobre owoce przyniosły. Dziękujemy tym, którzy organizują pielgrzymki, pomagają dzieciom modlić się na różańcu – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj