fot. Monika Tomaszek

[TYLKO U NAS] O. D. Paszyński CSsR: Dziękuję M. Buczek, że usłyszała głos Ducha Świętego i nie bała się rozpocząć dzieła Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

19 czerwca 2022 roku na Jasnej Górze wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci świętowała jubileusz 25-lecia istnienia. „To 25 lat czynienia dobra. Wiele tego dobra można nazwać, ale jest morze dobra, które zna tylko Bóg i Matka Najświętsza. Dziękuję Wam za wytrwałość, cierpliwość, trwanie w tym pięknym dziele” – powiedział o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci świętowały w niedzielę 25 lat istnienia. Cała wspólnota zgromadziła się na Jasnej Górze, aby dziękować Panu Bogu oraz Matce Najświętszej. „To 25 lat czynienia dobra” – podkreślił o. Dariusz Paszyński CSsR.

– Cieszę się z jubileuszu 25-lecia istnienia Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. To 25 lat czynienia dobra. Wiele tego dobra można nazwać, ale jest morze dobra, które zna tylko Bóg i Matka Najświętsza. Dziękuję Wam za wytrwałość, cierpliwość, trwanie w tym pięknym dziele. Wybrzmiały dziś słowa, że błogosławiona Paulina Maria Jaricot została patronką Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci – akcentował o. Dariusz Paszyński CSsR.

22 maja 2022 roku do grona błogosławionych wstąpiła Paulina Maria Jaricot, założycielka Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. [czytaj więcej]

– Błogosławiona Paulina Maria Jaricot działała według zasady czynienia dobra: zacznij tam, gdzie jesteś; użyj tego, co masz; zrób wszystko, co możesz. (…) Dzięki temu powstają wielkie dzieła. Powstało Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary, Róże Różańcowe. Na tej zasadzie powstało także Radio Maryja i wiele innych dzieł, które przy nim wyrosły. Na tej zasadzie powstały Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci. Dziękuję Magdalenie Buczek, że usłyszała głos Ducha Świętego i nie bała się rozpocząć to dzieło. Podziękujmy za wszystkie wspaniałe dzieła, które się zrodziły – zaznaczył wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

Na Jasnej Górze obecny był także ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej, wielki przyjaciel Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

– Chciałbym podziękować ks. bp. Antoniemu Długoszowi, wielkiemu przyjacielowi dzieci, który niestrudzenie jest od tylu lat razem z nami. Dziękujemy za jego kondycję, dobre słowo i dobrą radę dla każdego z nas. (…) Życzymy sił i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata posługi dla Kościoła, a szczególnie dla dzieci – mówił o. Dariusz Paszyński CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj