fot. Monika Tomaszek

[TYLKO U NAS] Ks. bp A. Długosz: 19 czerwca zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę

Chcemy realizować wielki charyzmat pielgrzymowania. Dlatego 19 czerwca zapraszamy przede wszystkim dzieci oraz ich opiekunów na Jasną Górę, aby powiedzieć Matce Bożej, że Ją kochamy. Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odbędzie się pod hasłem: „Królowo Pokoju, módl się za nami” – powiedział ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

19 czerwca odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00. Wydarzeniu przyświecać będzie hasło: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Jak powiedział ks. bp Antoni Długosz, „całe życie jest ciągłym pielgrzymowaniem do Nieba. Tam bowiem mieszkanie przygotowuje nam Pan Jezus”.

– Historia zbawienia jest związana z pielgrzymkami – Abraham pielgrzymuje do Ziemi Obiecanej, Mojżesz z narodem żydowskim z niewoli egipskiej pielgrzymuje do Kanaanu, a później (kiedy Salomon wybudował piękną świątynię w Jerozolimie) każdy Izraelita po 13. roku życia był zobowiązany do odbycia dorocznej pieszej pielgrzymki do tej świątyni. Pan Jezus, kiedy miał 12 lat, także pielgrzymował z Nazaretu do Jerozolimy, do świątyni Salomona. Należy zwrócić uwagę na to, co się dokonuje w Nowym Testamencie. To właśnie tutaj Matka Boża, chociaż została wzięta duszą i ciałem do Nieba, mówi o tym, że jest z nami. Chrystus „dał” nam Ją w swoim testamencie, by była naszą drugą Mamą – wskazał duchowny.

Takiego podejścia uczy nas św. Jan Paweł II, który jeszcze jako chłopiec pielgrzymował do Kalwarii Zebrzydowskiej czy na Jasną Górę. Natomiast jako Papież m.in. do Lourdes czy Fatimy, gdzie ciągle zaprasza nas Matka Boża.

– Dlatego chcemy realizować wielki charyzmat pielgrzymowania. Ojciec Święty dziewięć razy pielgrzymował do sanktuariów w Polsce. 19 czerwca, w niedzielę, zapraszamy więc do pielgrzymowania z dziećmi na Jasną Górę, aby powiedzieć Matce Bożej, że Ją kochamy. Będziemy śpiewem dziękować Jej za to, że dała nam Pana Jezusa. Odprawimy także Mszę św. przed szczytem, by wielbić Chrystusa i Maryję. Serdecznie wszystkich zapraszam – powiedział biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

Gość „Aktualności dnia” zapewnił, że Matka Boża czeka na wszystkich pielgrzymujących.

– 19 czerwca to nasza pielgrzymka do domu naszej Mamy. Ona będzie nam przedstawiała ważne przesłanie: „Cokolwiek Syn mój każe wam czynić, to czyńcie” – podkreślił.

Ks. bp Antoni Długosz zwrócił także uwagę na właściwą formację religijną dzieci. Ona rzutuje na całość życia człowieka.

– Nikt nie zastąpi świadectwa mamy i ojca. Skoro w sakramencie małżeństwa powiedzieliście, że chcecie przyjąć i po katolicku wychować swoje dzieci, bądźcie świadkami wiary. Zachęćcie dzieci do przybycia na pielgrzymkę i ruszcie w nią razem z nimi – akcentował duchowny.

Całą rozmowę z ks. bp. Antonim Długoszem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [TUTAJ].

 

radiomaryja.pl

drukuj