fot. Robert Sobkowicz /Nasz Dziennik

O. T. Rydzyk CSsR do młodych na Jasnej Górze: Życzę wam, abyście potrafili iść pod prąd mody, opinii, oszczerstw, bo droga do Źródła wiedzie pod prąd

Życzę wam, abyście potrafili iść pod prąd mody, opinii, oszczerstw. Pod prąd wszystkiego, bo droga do Źródła wiedzie pod prąd. A Źródłem jest Jezus Chrystus – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja, podczas XXV Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Już po raz 25. młodzi pielgrzymowali na Jasną Górę z Radiem Maryja. Podczas wydarzenia głos zabrał o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Przedstawił on postać pułkownika Witolda Pileckiego oraz książkę Tomasza z Kempen „O naśladowaniu Chrystusa”, która została rozdana przybyłym pielgrzymom.

– Jako młody chłopak walczył o uratowanie Polski, kiedy Sowieci w 1920 roku szli na Polskę. (…) Zatrzymali się 15 sierpnia pod Warszawą, w Święto Wniebowzięcia Matki Bożej. Kiedy przyszli Niemcy, on znów walczył. Żeby zobaczyć, co się dzieje w Oświęcimiu, dał się złapać i wywieźć do obozu koncentracyjnego. Później pisał raporty na temat tego, co się tam działo. Uciekł z Oświęcimia i dostał się do armii Andersa. Po wojnie Anders kazał mu wrócić do Polski. (…) Został złapany. Polacy go zdradzili! Był torturowany i został zamordowany. Dlaczego o tym mówię? Bo on całe życie miał ze sobą książeczkę „O naśladowaniu Chrystusa”. Zanim go zamordowali, powiedział żonie, aby wzięła książkę i czytała ją ona oraz ich dzieci – opowiedział dyrektor Radia Maryja.

– Życzę wam, aby Chrystus był waszą Miłością. Jest takie powiedzenie: „Powiedz mi, co kochasz, a ja ci powiem, kim jesteś”. Zwyciężycie. Będziecie wielcy – dodał.

Założyciel toruńskiej rozgłośni zaznaczył, że dzięki książce „O naśladowaniu Chrystusa” można nauczyć się cnót, a – jak wyjaśnił duchowny – „cnota to jest stała sprawność do czynienia dobra. To na przykład prawdomówność, męstwo, cierpliwość”.

– Wada to stała sprawność do czynienia zła. Jezus nam pomoże. Tego wam życzę. (…) Życzę wam także tego, abyście potrafili iść pod prąd mody, opinii, oszczerstw. Pod prąd wszystkiego, bo droga do Źródła wiedzie pod prąd. A Źródłem jest Jezus Chrystus – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj