fot. Robert Sobkowicz /Nasz Dziennik

XXV Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

Już po raz 25. młodzi pielgrzymowali na Jasną Górę z Radiem Maryja. Towarzyszył im ks. bp Wiesław Szlachetka z Gdańska, który podkreślał, że Bóg wychodzi naprzeciw ich pragnieniu szczęścia i ma dla nich swoją nieskończoną miłość.

„Totus Tuus, Maryjo” – to hymn, jaki powstał specjalnie na 25. Pielgrzymkę Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Na scenie pojawił się zespół Lumen wspierany przez uczniów szkół muzycznych.

Młodzi mieli również okazję spotkać się z Łukaszem Wieczorkiem, „Wiecznym”.

Raper w świadectwie mówił o tym, jak Bóg wyciągnął go z choroby alkoholowej, gdy kolejne terapie nic nie dawały.

Leżałem na łóżku załamany i pamiętam, że pomodliłem się słowami: „Boże, jeśli teraz mnie nie uratujesz, to nikt mnie nie uratuje. Musisz mnie uratować” – mówił Łukasz Wieczorek „Wieczny”, raper.

To był początek nowego życia, w którym udało się naprawić połamane relacje, odbudować małżeństwo, a także stworzyć rodzinę, która po śmierci pierwszej córki nie poddała się i walczyła dalej.

Mamy Marysię 8 lat, Jasia lat 6, Franciszka lat 4 i Helenę lat 3 – podzielił się Łukasz Wieczorek „Wieczny”, raper.

Koronka do Bożego Miłosierdzia, świadectwa, muzyczne uwielbienie. To wszystko miało przygotować młodych na szczególny czas, na Eucharystię.

Mszy świętej przewodniczył biskup pomocniczy gdański, ks. bp Wiesław Szlachetka, który przypomniał młodym, że są dziećmi Boga, a co za tym idzie, są dziedzicami Jego chwały.

To znaczy, będąc dziećmi Boga, mamy prawo do dziedziczenia nieba – zaznaczył ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

Ksiądz biskup Wiesław Szlachetka zachęcał młodych, by poznali bliżej świętych i błogosławionych, często młodych, których relikwie towarzyszyły pielgrzymom na ołtarzu.

W każdym ludzkim sercu także w tym, które w Boga nie wierzy, jest pragnienie szczęścia – tłumaczył biskup pomocniczy gdański.

Bóg wychodzi naprzeciw pragnieniu naszego serca, daje nam zbawienie, które jest łaską, darem Jego nieskończonej miłości – podkreślił ks. bp Wiesław Szlachetka.

Prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR, podkreślał, że Boga zawsze znajdziemy na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

Adoracja zaspokaja głód Boga, który jest w sercu każdego człowieka wszystkich czasów – akcentował o. Dariusz Paszyński CSsR, Prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Założyciel i dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk CSsR, mówił młodym, by nie bali się odrzucać przeciętności. Za przykład podał pułkownika Witolda Pileckiego i zachęcał, by – tak jak on – sięgnęli po książkę „O naśladowaniu Chrystusa”.

Życzę Wam, by Chrystus był Waszą miłością. Powiedz mi co kochasz, a ja powiem Ci, kim jesteś (…). Zwyciężycie, będziecie wielcy – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

16 czerwca na Jasną Górę pielgrzymować będą dzieci, najmłodsi słuchacze Radia Maryja.

TV Trwam News

drukuj