Czuwanie ekspiacyjne na Jasnej Górze

Uroczystą Mszą Św. rozpoczęło się comiesięczne czuwanie modlitewne mieszkańców arch. częstochowskiej, łódzkiej i diec. sosnowieckiej oraz wszystkich tych, którzy chcą przebłagać Jasnogórską Panią za znieważenie jej oblicza.

Po Eucharystii wierni odmówili wspólnie apel jasnogórski, rozpoczynający całonocne czuwanie. Jak zapowiada ks. abp Wacław Depo adoracja ta jest wielką modlitwą ekspiacyjną całego Kościoła częstochowskiego za wszystkie profanacje i świętokradztwa jakie mają miejsce w tych dniach i miesiącach na terenie archidiecezji.

Wyjaśnia, że profanacje i świętokradztwa są skutkiem antykościelnej i antychrześcijańskiej nagonki niektórych ugrupować politycznych i mediów.

– Modlę się za wszystkich dopuszczających się tych aktów wandalizmu i świętokradztwa. Uważając, że są oni z jednej strony sprawcami, a z drugiej ofiarami skrzętnie prowadzonej manipulacji antyreligijnej. A czasem ludźmi pogubionymi,  którym należy pomóc. Proszę Boga o łaskę obudzenia sumień wszystkich Polaków. W sposób szczególny rządzących zarówno naszym miastem, jak i naszą Ojczyzną – powiedział ks. abp Wacław Depo.

Nabożeństwa ekspiacyjne odbywają się również w innych miastach Polski, m.in. w Gdańsku. W najbliższą sobotę w Bazylice Św. Brygidy nabożeństwo wynagradzające za akt świętokradztwa jaki dokonał się w Narodowym Sanktuarium poprzedzi Eucharystia o godz. 15.00. Zaraz po Mszy św. przejdzie Marsz Pokutny – informuje dr  Andrzej Kołakowski

– Po zakończeniu Mszy Św. udamy się w Marszu Pokutnym pod Gdańskie Krzyże na Plac Solidarności. Wybraliśmy akurat to miejsce, ponieważ jest to ziemia uświęcona krwią stoczniowców. W tym miejscu modlił się również Ojciec Święty. To jest chyba takie najważniejsze miejsce w Trójmieście. W przekonaniu Krucjaty różańcowej potrzeba jest wielkiej modlitwy, wielkiego wynagrodzenia Panu Bogu. Właściwie nie miała miejsca żadna publiczna ekspiacja po zbezczeszczeniu Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Polacy w większości byli bierni wobec tego co wydarzyło się na koncercie zespołu satanistycznego. Zło staje się coraz bardziej zuchwałe – podnosi dr Andrzej Kołakowski.

 

RIRM 

drukuj