Apel J.E. Ks. abp Wacława Depo

Drodzy bracia i siostry!

Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich Częstochowian, jak również ludzi naszej Archidiecezji, aby  zarówno indywidualnie jak i grupowo wraz ze swoimi duszpasterzami przybywali w tych dniach na Jasną Górę w modlitwie przebłagalnej za wszystkie zniewagi przeciwko Bogu, Jego Matce i Kościołowi Świętemu.

Jednocześnie zapraszam wszystkich na co miesięczne czuwanie w nocy z 11-12. Grudnia 2012r., które będzie wielką modlitwą ekspiracyjną całego Kościoła Częstochowskiego. Za wszystkie profanacje, świętokradztwa, jakie mają miejsce w tych dniach i miesiącach na terenie Archidiecezji. Są one bowiem skutkiem trwającej od dłuższego czasu antykościelnej i antychrześcijańskiej nagonki niektórych ugrupowań politycznych i mediów.

Modlę się za wszystkich dopuszczających się tych aktów wandalizmu i świętokradztwa. Uważając, że są oni z jednej strony ich sprawcami, ale z drugiej – ofiarami skrzętnie prowadzonej manipulacji antyreligijnej, a czasem ludźmi pogubionymi, którym należy pomóc.

Proszę Boga o łaskę obudzenia sumień wszystkich Polaków, a w sposób szczególny rządzących zarówno naszym miastem, jak i naszą ojczyzną.

 

Maryjo Królowo Polski,
módl się za nami i czuwaj nad nami, w każdy czas!

drukuj