fot. TV Trwam

[NASZ TEMAT] M. Buczek: U tronu naszej Matki i Królowej modlimy się w intencji papieża Franciszka, za cały Kościół, za naszą Ojczyznę, za Radio Maryja i Telewizję Trwam

Tak jak zawsze, tak i dzisiaj szczególnie w tym miejscu, u tronu naszej Matki i Królowej modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka, za cały Kościół święty, za naszą Ojczyznę, za Radio Maryja, Telewizję Trwam, wszystkie dzieła, które powstały przy Radiu Maryja – mówiła podczas XXI Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę Magda Buczek, założycielka PKRD.

Magda Buczek przewodniczyła modlitwie różańcowej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

– Tak jak zawsze, tak i dzisiaj szczególnie w tym miejscu, u tronu naszej Matki i Królowej modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka, za cały Kościół święty, za naszą Ojczyznę, za Radio Maryja, Telewizję Trwam, wszystkie dzieła, które powstały przy Radiu Maryja. Módlmy się za misje, o pokój na całym świecie, za rodziny, za dzieci nienarodzone, o nawrócenie grzeszników, o rozwój Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci – podkreśliła.

– Również modlimy się szczególnie o ustanie pandemii i we wszystkich tych intencjach, z którymi dzisiaj przybywamy tutaj, do Matki Najświętszej. W intencjach tych wszystkich, którzy łączą się z nami duchowo, którzy napisali swoje intencje, aby Maryja wszystkie nasze sprawy, nasze intencje przedstawiła Jezusowi – dodała założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Maryjo, nasza najlepsza Matko i Królowo! Uwielbiamy Boga, który uczynił Cię Królową Nieba i Ziemi – mówiła w rozważaniu przed odmówieniem dziesiątki Różańca Magda Buczek.

– Twoje królowanie jest tak pełne miłości i pokory. Ty nie chcesz własnej chwały, ale wszelką chwałę oddajesz Bogu i do niego nas prowadzisz. A nas wszystkich kochasz, jak swoje dzieci i chcesz naszego szczęścia, czyli naszego zbawienia, więc prosisz nas o Różaniec, o to, byśmy się modlili, abyśmy wiernie słuchali słów Twojego syna i wypełniali Jego wolę. Dziękujemy Maryjo, że jesteś Królową naszego narodu. Otwieramy swoje serca i prosimy Cię, abyś królowa w naszych sercach, w sercu każdego Polaka i każdej Polki, aby przez Twoje królowanie w naszej ojczyźnie rozszerzało się królestwo Twojego syna, Jezusa, abyśmy zawsze byli wierni Jemu. Wypraszaj dla całej naszej Ojczyzny Boże błogosławieństwo i bądź zawsze z nami, i prowadź do Jezusa – akcentowała założycielka PKRD.

Na zakończenie modlitwy różańcowej Magda Buczek odnowiła akt zawierzenia Matce Najświętszej.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl