[NASZ TEMAT] M. Buczek: Najważniejszą misją Radia Maryja jest ewangelizacja, czyli pogłębianie wiary w sercach słuchaczy. Niesamowite jest to, że Radio Maryja dociera do każdego

Najważniejszą misją Radia Maryja jest ewangelizacja, czyli pogłębianie wiary w sercach słuchaczy, przybliżanie ich do Pana Boga poprzez wspólną modlitwę, katechezę, programy, które rozwijają wiedzę na tematy wiary. To jest niezwykła możliwość dla wielu osób, które nie mogą wychodzić ze swoich domów, aktywnie formować w różnych wspólnotach przy swoich parafiach, ale mogą cały czas dzięki Radiu Maryja pogłębiać swoją formację duchową. Niesamowite jest to, że Radio Maryja dociera do każdego, nie tylko ludzi starszych czy schorowanych, ale jest skierowane także do dzieci, młodzieży, osób pracujących – powiedziała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, w rozmowie z TV Trwam.

Magdalena Buczek wskazała na najważniejszą misję Radia Maryja, jaką jest szerzenie Ewangelii.

– Najważniejszą misją Radia Maryja jest ewangelizacja, czyli pogłębianie wiary w sercach słuchaczy, przybliżanie ich do Pana Boga poprzez wspólną modlitwę, katechezę, programy, które rozwijają wiedzę na tematy wiary. To jest niezwykła możliwość dla wielu osób, które nie mogą wychodzić ze swoich domów, aktywnie formować w różnych wspólnotach przy swoich parafiach, ale mogą cały czas dzięki Radiu Maryja pogłębiać swoją formację duchową. Niesamowite jest to, że Radio Maryja dociera do każdego, nie tylko ludzi starszych czy schorowanych, ale jest skierowane także do dzieci, młodzieży, osób pracujących. Dla każdego ma coś wyjątkowo cennego. Każdy może zaczerpnąć coś dla siebie, co go zainteresuje pod względem duchowym czy informacyjnym – mówiła dziennikarka.

Założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci podkreśliła rolę Radia Maryja w wychowywaniu młodego pokolenia.

– Radio Maryja spełni bardzo ważną rolę w wychowaniu, kształtowaniu młodego pokolenia. Do dzieci trafiają wartościowe bajki, które są przez nie słuchane. Najmłodsi zachęcani są do wspólnej modlitwy na antenie Radia Maryja, co dla dzieci stanowi ogromną radość, kiedy mogą się dodzwonić i wspólnie pomodlić na antenie. Dzięki Radiu Maryja rozwijają się Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, przekazywane są informacje o działalności naszej wspólnoty, spotkaniach, naszej corocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Tutaj jest cały czas obecna formacja dzieci, ale i młodzieży – podkreśliła.

Radio Maryja dba także o formację młodzieży.

– Wiadomo, że do młodzieży trafiamy w nieco inny sposób, poruszając tematy ważne, przekazując wartości, którymi młodzi powinni się kierować, aby nie ulegać temu, co głosi dzisiejszy świat, aby pozostać wolnym w Chrystusie od wszelkich zniewoleń. Chodzi o walkę z pokusami, do których z każdej strony namawia nas zło i wybieranie drogi prawdziwego szczęścia, czyli trwania przy Bogu. Z całą pewnością Radio Maryja odgrywa ogromną rolę, a jednocześnie formacja dzieci i młodzieży przynosi owoce, ponieważ bardzo często spotykam się z osobami młodymi, które opowiadają o tym, jak wzrastały, słuchając Radia Maryja – powiedziała Magdalena Buczek.

Misja ewangelizacji jest szczególnie potrzebna w czasie trwającej pandemii. Radio Maryja swoją posługę w tym zakresie wypełnia codzienną modlitwą różańcową.

– Radio Maryja jest szczególnym narzędziem, dzięki któremu modlitwa różańcowa wspólnie może być odmawiana, dzięki której razem łączymy się na modlitwie. Jest ta ciągłość i mobilizacja do modlitwy. To jest bardzo ważne, że są stałe pory modlitwy różańcowej, które każdemu mogą wyznaczać plan dnia, aby ta modlitwa rzeczywiście była zaplanowana w danym dniu i odmawiana wspólnie w duchowej łączności z całą Rodziną Radia Maryja – mówiła dziennikarka.

Założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci zwróciła uwagę, że źródłem prawdziwego szczęścia jest Pan Bóg.

– Wszyscy chcemy dobra i szczęścia, dlatego modlę się również o to, aby ci, którzy teraz zupełnie tego nie widzą i są temu przeciwni, zobaczyli, że źródło prawdziwego szczęścia i prawdy jest w Bogu – podsumowała Magdalena Buczek.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl