fot. Tomasz Strąg

Toruń: Przed południem rozpoczną się główne obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja

W Toruniu odbędą się dziś główne obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Uroczystości rozpocznie o godz. 11.00 medytacja i modlitwa różańcowa w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Następnie sprawowana będzie Eucharystia.

Rocznicowe obchody rozpoczął już wczoraj koncert „Pieśń o Ojczyźnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Programu artystycznego można było wysłuchać na antenie Radia Maryja oraz zobaczyć w TV Trwam.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor katolickiej rozgłośni, powiedział przed koncertem, że jest to wyraz wdzięczności i podziękowania dla wszystkich, którzy współtworzą Rodzinę Radia Maryja.

– 29 lat – szybko to minęło. Zaczynało się od dwóch małych stacji – Toruń i Bydgoszcz – po 100 watów i te dwa miasta były dla siebie bardzo życzliwe. I tak współpracujemy dalej od samego początku. Bardzo Wam dziękujemy. Ten koncert to podziękowanie Wam wszystkim, cierpiącym, chorym, bo Wy jesteście skarbem Kościoła. Dziękujemy całym rodzinom, młodzieży, dorosłym i kochanym dzieciom, a także wszystkim współpracownikom – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przy katolickiej rozgłośni wyrosło także wiele innych dzieł, m.in.: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, „Nasz Dziennik”, TV Trwam, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz Park Pamięci.

Uroczystości 29-lecia powstania Radia Maryja odbędą się w najbliższy wtorek także w Bydgoszczy. O. Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił się do Rodziny Radia Maryja, aby tego dnia poszła do swoich kościołów i ofiarowała Msze św. za katolicką rozgłośnię.

Dzisiejsze obchody rocznicowe transmitować będzie Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj