fot. twitter.com/EpiskopatNews

Św. Jan Paweł II błogosławił Radiu Maryja

Od samego początku Radio Maryja otrzymało błogosławieństwo Ojca Świętego Jana Pawła II. W jubileuszowym roku 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka warto przypomnieć Jego słowa na temat toruńskiej rozgłośni.

Kiedy wieść o powstaniu Radia Maryja dotarła do Watykanu, radości z inicjatywy nie krył Ojciec Święty Jan Paweł II. Od samego początku pobłogosławił to dzieło, dostrzegając w nim prawdziwą wartość – przede wszystkim wartość ewangelizacyjną.

– Niech Wasze radio służy prawdziwej informacji, przepojonej miłością i opartej na sprawiedliwości. Niech przyczynia się do kształtowania ludzkich sumień w duchu nauki Chrystusa. Was wszystkich, wasze apostolstwo oddaję w opiekę Najświętszej Maryi Panny, którą czcimy jako Gwiazdę Ewangelizacji. (…) Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji, prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź Jego opiekunką – powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II 23 marca 1994 roku, zwracając się do uczestników pierwszej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Watykanu.

Następca św. Piotra wyraził wówczas wielkie uznanie dla programu, jaki proponuje toruńska rozgłośnia. Programu, który – jak dodał – wychodzi naprzeciw podstawowym potrzebom człowieka, uwzględniając przede wszystkim jego potrzeby religijne.

Program ten jest wszechstronny, bo obejmuje modlitwę, katechezę, informację, muzykę religijną, a także kontakty telefoniczne ze słuchaczami. To wszystko jest wynikiem ogromnej pracy wielu ludzi dobrej woli, znakiem szczerego umiłowania Kościoła, głębokiego zrozumienia jego misji, ewangelizacji – wskazywał Papież.

Ojciec Święty podkreślił także rolę wychowawczą Radia Maryja.

Już dzisiaj można to powiedzieć, że cenny jest wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji, że wkład ten buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie do cywilizacji miłości – zaznaczył Ojciec Święty.

Radio Maryja – kontynuował Papież – jest blisko osób chorych, samotnych, podróżujących czy pracujących.

Życzę Radiu Maryja dalszego rozwoju, aby zasięgiem swojego działania objęło całą Polskę. A może trzeba trochę wyżej podnieść poprzeczkę i powiedzieć, aby sięgnęło do Rzymu albo do Chin, a przynajmniej na Syberię – powiedział św. Jan Paweł II.

Poprzeczka ta – zgodnie z wolą Ojca Świętego – została podniesiona. Dziś fale Radia Maryja docierają także za Ocean. Aprobatę dla Radia Maryja wyrażają także następcy św. Jana Pawła II. To fragment przesłania Ojca Świętego Benedykta XVI skierowany na 20. rocznicę powstania katolickiej rozgłośni.

Radio Maryja mogło, mimo trudności, owocnie rozwinąć swą działalność w kraju i za granicą, zasiewając ziarno słowa w sercach ludzkich. Po dwudziestu latach nieprzerwanej działalności na wielu płaszczyznach można przyznać, że plon tego zasiewu jest obfity. W pierwszym rzędzie na falach waszego Radia doświadczyć można spotkania z Bogiem poprzez modlitwę i katechezę. (…) Nie bez znaczenia pozostaje również działalność chrześcijańsko-społeczna waszego Radia. Znany i religijnie cenny jest wspólnotowy wymiar słuchaczy Radia Maryja, rodzin, młodzieży, a zwłaszcza wspaniały i jedyny tego rodzaju fenomen Podwórkowych Kółek Różańcowych gromadzących ok. 150 tysięcy dzieci w różnych częściach świata, które wyrażają swą miłość do Matki Zbawiciela poprzez regularną, codzienną modlitwę różańcową” – zwracał uwagę Benedykt XVI.

O Radiu Maryja i innych dziełach przy nim powstałych, a przede wszystkim o wielkiej Rodzinie Radia Maryja pamięta także Ojciec Święty Franciszek, który swym duchowym pozdrowieniem i modlitwą towarzyszy jej podczas licznych uroczystości.

– Łączę się w modlitwie z pasterzami i wiernymi, którzy uczestniczą w pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w Częstochowie. Dziękuję za Wasze modlitwy i z serca Wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

Radio Maryja od lat towarzyszy papieżom podczas ich podróży apostolskich po świecie, transmituje Msze św. z ich udziałem, cotygodniowe katechezy czy niedzielną modlitwę Anioł Pański.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl