By Zkoty1953 - Cropped from File:Jan Paweł II portret Z. Kotyłło.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31549308

Koncert muzyki chóralnej z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

18 maja w Warszawie w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej o godz. 19.00 odbędzie się koncert z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W programie koncertu znajdują się głównie utwory Karola Wojtyły.

W najbliższy czwartek o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert muzyki chóralnej z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W repertuarze zawarto wykonanie utworów muzyki sakralnej oraz utworów muzycznych opartych na słowach poezji Karola Wojtyły. W czasie koncertu recytowane będą także wiersze autorstwa świętego.

Wśród wykonawców znajdują się: Chór Filharmonii Narodowej z Bartoszem Michałowskim na czele, Grażyna Cesarczyk, Eliza Sikora, Daniel Woźniak, Roman Wawreczko odpowiadający za recytacje oraz Krzysztof Zanussi.

Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II i święty Kościoła katolickiego, urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Oprócz pełnienia posługi kapłańskiej, był także poetą i dramaturgiem. Swoje utwory publikował także pod pseudonimami: Andrzej Jawień, AJ, Piotr Jasień oraz Stanisław Andrzej Gruda.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl