Rzym czeka na przyjazd 7 mln osób na Wielki Tydzień i kanonizację

Już nie 5 milionów osób, ale 7 milionów spodziewają się władze Rzymu w dniach od Wielkiego Tygodnia do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Przewiduje się, że na Mszę kanonizacyjną 27 kwietnia przyjedzie około 300 tysięcy Polaków.

Według prognoz władz Wiecznego Miasta, o których pisze dziennik „La Repubblica”, masowy napływ pielgrzymów rozpocznie się w Wielki Piątek 18 kwietnia. Wierni z całego świata przyjadą na Drogę Krzyżową w Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka. Wielu pozostanie na następne uroczystości Triduum Paschalnego i Wielkanocy w Watykanie.

W zarządzie włoskiej stolicy prowadzone są intensywne przygotowania, by przyjąć najwyższą od lat liczbę pielgrzymów i turystów. Największym wyzwaniem będzie kanonizacja dwóch Papieży i to na tym wydarzeniu koncentrują się prowadzone już działania.

Wiadomo, że ze względu na to, iż na samym placu Świętego Piotra zmieści się około 200 tysięcy wiernych, trzeba przygotować kilka innych punktów w mieście, gdzie będą oni mogli się zgromadzić i obserwować ceremonię. Wielkie telebimy zostaną ustawione na Piazza del Popolo, koło Koloseum i koło bazyliki Matki Bożej Większej.

W nocy z 26 na 27 kwietnia otwartych będzie wiele rzymskich kościołów, w których odbędą się czuwania modlitewne.

Jak wynika z najnowszych danych branży turystycznej w Rzymie zarezerwowano już 85 proc. miejsc w rzymskich hotelach, pensjonatach, domach pielgrzyma i w schroniskach na kanonizację dwóch Papieży.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl