fot. Monika Bilska

Na Podlasiu stanęli w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Sejmik województwa podlaskiego oraz rada powiatu monieckiego przyjęły stanowiska w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II.

Św. Jan Paweł II pozostawił po sobie ogromny dorobek. Polska powinna się szczycić tak wybitną osobą – mówił radny powiatu monieckiego, Rafał Supiński.

– Uczył nas w rożnych kwestiach życia społecznego. Wskazywał, czym jest patriotyzm, miłość do Ojczyzny i do drugiego człowieka. Przekazał nam wiele informacji, swoich wskazówek, jak powinniśmy traktować drugiego człowieka – powiedział Rafał Supiński.

To wszystko zostało ujęte w stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II podjętym przez radę powiatu monieckiego. Uchwałę, która ma podkreślać zasługi Papieża, wcześniej przyjął sejmik województwa podlaskiego. To odpowiedź na ataki wymierzone w Ojca Świętego. Radni sprzeciwiają się „szarganiu dobrego imienia Jana Pawła II oraz fałszowaniu jego biografii i zakłamywaniu prawdy o jego działalności”.

W sejmiku stanowisko zostało przyjęte przez aklamację – zwrócił uwagę radny Sebastian Łukaszewicz.

– Bardzo cieszy, że papież Jan Paweł II gromadzi wokół siebie zgodę ogólnopartyjną, bo w sejmiku mamy i PSL, i PO, ale wiemy, że województwo podlaskie słynie z konserwatyzmu. Niezmiernie cieszy to, że stanowisko zostało przyjęte przez aklamację, a to świadczy o jedności wśród radnych – podsumował Sebastian Łukaszewicz.

W stanowisku sejmiku woj. podlaskiego radni wskazali, że naród polski nigdy nie zapomni ogromnych zasług swojego wielkiego rodaka, jakim był święty Jan Paweł II.

TV Trwam News

drukuj