fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek poprosił wiernych, by towarzyszyli mu modlitwą w podróży apostolskiej do Iraku

Papież podczas spotkania z wiernymi na cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie przypomniał, że w piątek udaje się na trzydniową pielgrzymkę. Przyznał też, że od dawna pragnął spotkać się z narodem irackim, który tak wiele wycierpiał.

– Spotkam się z Kościołem męczenników oraz innymi liderami religijnymi. Mam nadzieję, że uczynimy kolejny krok do przodu, żeby budować braterstwo. Proszę, abyście towarzyszyli mojej podróży apostolskiej modlitwą, tak aby w najlepszy sposób przynieść ludowi irackiemu oczekiwane owoce. To jest pielgrzymka bardzo oczekiwana. Jan Paweł II też pragnął tam pojechać, ale niestety nie było to możliwe, dlatego nie możemy rozczarować tego ludu. Musimy tam jechać – mówił papież Franciszek.

Tym samym Papież przywołał plany takiej pielgrzymki, która miała mieć związek z obchodami roku 2000.

Wcześniej zwracając się do Polaków, Ojciec Święty nawiązał do Wielkiego Postu.

– Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy Bracia i Siostry Wielki Post jest sposobnością do wytężonej modlitwy i udziału w sakramentach, do podejmowania postu i dzieł charytatywnych oraz do głębszego przeżywania tajemnicy miłości miłosiernej Ojca, która została objawiona w Synu i wylana w Duchu Świętym. Korzystajcie z tej okazji jako szczególnego czasu łaski. Z serca Wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty.

W katechezie Papież mówił o modlitwie, która otwiera nas na Trójce Świętą i niezmierzone morze Boga-Miłości.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl