Ks. Suchodolski o Brzegach: służby watykańskie nie mają zastrzeżeń

Watykan nie ma żadnych zastrzeżeń co do bezpieczeństwa Ojca Świętego na Campus Misericordiae – powiedział sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski po czwartkowym rekonesansie komendanta Żandarmerii Watykańskiej Domenico Gianiego w Brzegach.

„Z upoważnienia komendanta Żandarmerii Watykańskiej dra Domenico Gianiego i koordynatora ŚDM ks. bp. Damiana Muskusa chcę powiedzieć, że rekonesans przebiega bardzo pozytywnie i że strona watykańska nie widzi żadnych zastrzeżeń do tego, co tu zostało przygotowane na Campus Misericordie pod kątem bezpieczeństwa ojca świętego” – powiedział dziennikarzom ks. Suchodolski.

Jak wyjaśnił, szef papieskiej ochrony przyleci z papieżem Franciszkiem samolotem, „bo taka jest jego rola” i dlatego wszystkie miejsca, które papież odwiedzi, wizytuje teraz – nie tylko Kraków, ale też inne lokalizacje, które uznał za stosowne.

„Jak widzimy, program wizyty jest dynamiczny, więc trudno mi zapewnić, czy będzie wszędzie, czy uzna, że w niektórych miejscach nie musi już być” – powiedział ks. Suchodolski.

Dowódca Korpusu Żandarmerii Watykańskiej Domenico Giani sam miał się spotkać w Brzegach z dziennikarzami, ale jego plan wizyty niespodziewanie został zmieniony.

„Przyjechaliśmy jako delegacja przed rozpoczęciem ŚDM, aby obserwować przygotowania i możemy powiedzieć, że przygotowania w tych ostatnich dniach są bardzo dobre, bardzo zaawansowane” – powiedział obecny na briefingu przewodniczący Sekcji Młodych Papieskiej Rady ds. Świeckich ks. Joao Chagas.

PAP/RIRM

drukuj