fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Dla Boga nikt nie jest pomyłką, nikt nie jest bezużyteczny, nikt nie jest wykluczony

Dla Boga nikt nie jest pomyłką, nikt nie jest bezużyteczny, nikt nie jest wykluczony – mówił Ojciec Święty Franciszek w trakcie Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To święto szczególne dla Sanktuarium w Łagiewnikach. Tam Eucharystii przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski.

Święta Miłosierdzia Bożego chciał Pan Jezus, ale minęło kilkadziesiąt lat od jego spotkań ze św. Faustyną, do momentu, gdy to święto ustanowił św. Jan Paweł II. Każdego roku Święto Miłosierdzia obchodzimy w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – przypomniał ks. dr Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

– W tym roku obchodzimy Święto Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem nadziei”. Nadzieja jest nam szczególnie potrzebna w czasie, który przeżywamy już od ponad roku – powiedział ks. dr Zbigniew Bielas.

To czas pandemii, czas lęku, niepokoju. Jezus, przez Ewangelię, mówi właśnie o pokoju. Mówi do uczniów: „pokój Wam”. I ten pokój pobudza do misji. Jest darem od miłosiernego Jezusa. Jezus, mimo lęku uczniów, zwątpienia, nie upokarza ich, nie potępia, ale w nich wierzy – mówił w trakcie Mszy św. w Watykanie Ojciec Święty Franciszek.

– Dla Boga nikt nie jest pomyłką, nikt nie jest bezużyteczny, nikt nie jest wykluczony. Jezus powtarza dziś ponownie: „Pokój tobie, który jesteś drogocenny w moich oczach. Pokój tobie, który jesteś dla mnie ważny. Pokój tobie, który masz misję. Nikt jej nie może wypełnić zamiast ciebie. Jesteś niezastąpiony. A ja w ciebie wierzę” – podkreślił papież Franciszek.

To apostołowie stali się pierwszymi świadkami miłosierdzia Boga – mówił w homilii w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. abp Marek Jędraszewski.

– Stali się świadkami Chrystusa zmartwychwstałego; stali się tym samym świadkami Chrystusa, który jest pełen miłosierdzia, stali się świadkami Bożego Miłosierdzia – zaznaczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Łagiewniki to miejsce szczególne. Tutaj żyła siostra Faustyna. I to polski Episkopat podjął starania o to, by ustanowić Święto Bożego Miłosierdzia. Przypomniał ks. abp Marek Jędraszewski.

– Historia Bożego Miłosierdzia właśnie stąd, z Łagiewnik, rozprzestrzenia się na cały świat – dodał metropolita krakowski.

W Sanktuarium w Łagiewnikach poświęcone zostały dzwony miłosierdzia, dzwony nadziei dla Oceanii, Samoa i Wysp Tonga. To dar Polonii australijskiej dla tych krajów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl