Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Drodzy Bracia i Siostry!

Z wielkim bólem odebrałem wiadomość o tragicznych skutkach huraganu, który w ostatnich dniach nawiedził Karaiby, zwłaszcza Haiti, powodując liczne ofiary w ludziach, olbrzymie straty materialne i zmuszając wielu do ewakuacji. Zapewniam o mojej bliskości z tymi ludźmi i wyrażam nadzieję na solidarność wspólnoty międzynarodowej, instytucji katolickich i ludzi dobrej woli. Zachęcam wszystkich do włączenia się wraz ze mną w modlitwę za naszych braci i siostry tak okrutnie doświadczonych.

Wczoraj w Oviedo (w Hiszpanii) został beatyfikowany ks. Gennaro Fueyo Castañon wraz z trzema świeckimi towarzyszami. Wielbimy Pana za tych heroicznych świadków wiary, dołączonych do zastępu męczenników, którzy oddali życie w imię Chrystusa.

Kieruję moje najserdeczniejsze pozdrowienia do was wszystkich, drodzy pielgrzymi, którzy bierzecie udział w tym Maryjnym Jubileuszu. Dziękuję za waszą obecność! Razem z wami chcę powtórzyć słowa, które św. Jan Paweł II wypowiedział w dniu 8 października 2000 r., odczytując jubileuszowy akt zawierzenia Maryi: „O Maryjo! Pragniemy Ci dzisiaj zawierzyć przyszłość, która nas czeka. Żyjemy w niezwykłej epoce, porywającej i zarazem pełnej sprzeczności. Ludzkość (…) może zamienić świat w kwitnący ogród albo obrócić go w ruinę. Na tym rozdrożu niech Maryją Panna pomaga nam wybierać życie, przyjmując i wprowadzając w życie Ewangelię Chrystusa Zbawiciela.

Tłumaczenie: Radio Maryja

drukuj