Ojciec św. Franciszek: Życie św. Piotra i Pawła pokazuje, że Pan jest zawsze przy nas

Święci Piotr i Paweł opieczętowali swoją krwią świadectwo dane Chrystusowi poprzez głoszenie i posługę rodzącej się wspólnocie chrześcijan – powiedział Ojciec św. Franciszek.

W przypadającą dziś uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła papież przewodniczył modlitwie Anioł Pański w Watykanie. Ojciec św. zwracając się do wiernych wskazał na łączący obu apostołów fakt uwięzienia, a następnie uwolnienia.

Zarówno Piotr jak i Paweł doświadczyli wrogości i sprzeciwu wobec Ewangelii. Mimo to obaj wypełnili do końca swoją misję ewangelizacyjną, oddając całą swoją energię na służbę wspólnocie chrześcijan.

– Te dwa „uwolnienia” Piotra i Pawła objawiają wspólną drogę dwóch Apostołów, którzy zostali wysłani przez Jezusa, aby głosić Ewangelię w trudnych, a w niektórych przypadkach nawet wrogich środowiskach. Obaj poprzez wydarzenia ich życia osobistego i Kościoła ukazują nam i mówią dzisiaj, że Pan jest zawsze przy nas, idzie z nami, nigdy nas nie opuszcza – mówił Ojciec św. Franciszek.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl