fot. Monika Bilska

Radio Maryja świętuje 29. rocznicę

Dziś Radio Maryja świętuje 29. rocznicę powstania. Dlatego wszystkich widzów Telewizji Trwam, a także słuchaczy Radia Maryja w sposób szczególny zapraszamy do tego, by o godzinie 10.30 zasiąść przed telewizorem lub włączyć radioodbiorniki.

Radio Maryja informuje od 29 lat.

– Mówimy bardzo dużo o ochronie życia. Mówimy i bronimy też takich wartości, które dzisiaj są atakowane przez liberalne media. Myślę, że to nie jest jakiś stereotyp, tylko to jest realne działanie – powiedziała wydawca serwisów informacyjnych Justyna Kędra.

Radio Maryja od początku swej posługi także edukuje.

– Moja przygoda z Radiem Maryja rozpoczęła się już 26 lat temu. Poproszono mnie o prowadzenie cyklu audycji dla młodzieży. Tytuł tych audycji był ogólny: „Biblia, literatura, Polska”. To był czas, kiedy jeszcze żył o. Jan Mikrut i współpracowała z nim s. Urszula Piekarska, też szarytka, i właściwie tak to się zaczęło – wspominała s. Anna Mika, szarytka, która dziś swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera Redakcję Portalową Radia Maryja.

Ponadto siostra Anna odpisuje na liczne listy, które docierają od słuchaczy. Słuchaczy, dla których Radio ma jeszcze jedną ważną funkcję. Rozgłośnia jest bowiem narzędziem ewangelizacji.

– Oczywiście bardzo ważne narzędzie, bo zdajemy sobie sprawę, że docieramy do wielu ludzi, do domów i do uszu ludzi wierzących, którzy potrzebują wspólnoty modlitwy. Zwłaszcza dzisiaj, w tym czasach, gdy jesteśmy tak bardzo ograniczeni i niektórzy tak bardzo samotni – podkreślał o. dr Janusz Sok CSsR, prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Tego wszystkiego nie byłoby, gdyby nie czynnik boski.

– Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk założył Radio Maryja zapewne pod natchnieniem Ducha Świętego – mówił o. Jan Król CSsR na antenie TV Trwam.

Ale oprócz dobrego architekta potrzebne są także ręce gotowe tworzyć.

– Jesteśmy dumni, że udało się to radio stworzyć Ojcu Dyrektorowi, że udaje się już przez 29 lat tę piękną misję prowadzić i kontynuować. (…) Przy każdym spotkaniu zaskakuje mnie różnymi pomysłami, jest bardzo kreatywny, młodzieńczy. Życzę zdrowia Ojcu Dyrektorowi jak najdłużej, bo wiem, że fantazji mu nie zabraknie – akcentował o. dr Janusz Sok CSSR.

Dziś to zdrowie jest niezwykle ważne, dlatego w tym roku uroczystości rocznicowe mają nieco inny charakter. Nadal jednak można się w nie włączyć za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Godz. 11.00 – medytacja z racji przypadającej pierwszej soboty miesiąca i Modlitwa Różańcowa. Od godz. 12.00 celebrowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Transmisja z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II – poinformował o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i Dyrektor Radia Maryja.

Natomiast we wtorek, 8 grudnia, o godzinie 18.00 będzie sprawowana rocznicowa Msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Jana Tyrawy w parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Transmisja także w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl