fot. tv trwam

Min. P. Czarnek: Radio Maryja to ważny element debaty publicznej. W istotny sposób wzbogaca oraz przyczynia się do pluralizmu w polskim życiu społecznym, kulturalnym i duchowym

Radio Maryja to ważny element debaty publicznej. W istotny sposób wzbogaca oraz przyczynia się do pluralizmu w polskim życiu społecznym, kulturalnym i duchowym. Swoje posłannictwo Radio Maryja opiera na uniwersalnych wartościach europejskiej cywilizacji, na jej chrześcijańskim fundamencie. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Ojcu Dyrektorowi, wszystkim redaktorom i pracownikom za niezwykłą rzetelność, profesjonalizm oraz odwagę w mówieniu o sprawach ważnych i bliskich dla tysięcy Polaków – napisał Przemysław Czarnek, szef MEN, w liście skierowanym do o. Tadeusza Rydzyka CSsR z okazji 29. urodzin Radia Maryja.

Przemysław Czarnek, minister edukacji narodowej, skierował list w związku z obchodzoną w sobotę 29. rocznicą powstania Radia Maryja. Poniżej przedstawiamy całą treść listu.

***

         Warszawa, 8 grudnia 2020 r.

                                                                              Wielce Czcigodny

                                                                                                  o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

                                                                                          Dyrektor Radia Maryja

Wielce Czcigodny Ojcze Dyrektorze,

składam najserdeczniejsze gratulacje z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Bardzo się cieszę, że od prawie trzech dekad głos tej katolickiej rozgłośni gości w tysiącach domów w całej Polsce.

Radio Maryja to ważny element debaty publicznej. W istotny sposób wzbogaca oraz przyczynia się do pluralizmu w polskim życiu społecznym, kulturalnym i duchowym. Swoje posłannictwo Radio Maryja opiera na uniwersalnych wartościach europejskiej cywilizacji, na jej chrześcijańskim fundamencie.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Ojcu Dyrektorowi, wszystkim redaktorom i pracownikom za niezwykłą rzetelność, profesjonalizm oraz odwagę w mówieniu o sprawach ważnych i bliskich dla tysięcy Polaków. Wyrażam swoje najwyższe uznanie dla konsekwentnie realizowanej misji jednoczenia i umacniania więzi. Nieocenione są zasługi Radia Maryja w budowaniu narodowej wspólnoty.

Z okazji jubileuszu Radia Maryja przekazuję najlepsze życzenia oraz serdecznie pozdrawiam wszystkich pracowników i radiosłuchaczy. Życzę, aby rozgłośnia stale się rozwijała, unowocześniała i docierała ze swoim przekazem do nowych odbiorców, a jej głos był coraz bardziej słyszalny w przestrzeni publicznej.

Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji umacnia i prowadzi całą radiową społeczność, a wszystkich twórców i redaktorów wspiera w realizacji najważniejszych przedsięwzięć.

Z wyrazami najwyższego szacunku

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

radiomaryja.pl

drukuj