fot. Monika Bilska

Księża biskupi: Radio Maryja pomaga rozpoznać dobro

Rodzinie Radia Maryja we wspólnym świętowaniu towarzyszyli księża biskupi. Jak sami podkreślają, katolicka rozgłośnia ewangelizuje, ale też kształtuje, pomaga rozpoznać dobro oraz porządkuje hierarchię wartości.

Od 29 lat Radio Maryja odgrywa bardzo ważną rolę w naszym społeczeństwie. Każdego dnia ta katolicka rozgłośnia prowadzi wielką misję ewangelizacji.

– Z jednej strony Radio Maryja ewangelizuje, dociera do naszych domów, jak sama nazwa mówi „katolicki głos w naszych domach”, a więc dociera z modlitwą, z katechezą i z przekazem Słowa Bożego. Myślę też, że kształtuje bardzo świadomych katolików. Jest to taka formacja wszechstronna dzięki temu medium, bo to jest formacja intelektualna, moralna, społeczna oraz patriotyczna – akcentuje ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

Radiu Maryja zależy na rozwoju Kościoła w naszej Ojczyźnie, który w ostatnim czasie doświadcza tak wielu ataków. Profanowane są świątynie, a także pomniki świętych w tym największego z rodu Polaków świętego Jana Pawła II.

– Przecież to jest fundament i kto ten fundament podkopuje, to właściwie podcina gałęzie, na których jest i nie zdaje sobie z tego sprawy – zauważa ks. bp Stanisław Napierała, biskup senior diecezji kaliskiej.

Toruńska rozgłośnia jak zaznacza ks. abp Sławoj Leszek Głódź –  poprzez wszechstronną formację, porządkuje hierarchię wartości.

– Dzisiaj przy tym pluralizmie pojęć to jest medium, które porządkuje hierarchię wartości w relacji do Kościoła, do ojczyzny i do narodu – podkreśla arcybiskup senior archidiecezji gdańskiej.

Jest heroldem w obronie życia, a jednocześnie głosicielem kultury i cywilizacji życia, którego patronem jest święty Józef – podkreśla ksiądz biskup Łukasz Buzun OSPPE, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

– To jest zasadnicze przesłanie, które zostawił nam święty Jan Paweł II, aby bronić rodziny, jako tego środowiska życia i rozwoju człowieka, jak i obrona życia poczętego. Święty Józef jest tutaj patronem i Radio Maryja to wszystko  propaguje, głosi i bez tego nie wyobrażam sobie w tym momencie – wskazuje ks. bp Łukasz Buzun OSPPE.

Katolicka rozgłośnia troszczy się także o trzeźwość naszego narodu – akcentuje ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski  ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– To także obrona ludzkiego życia, to także obrona ludzkiej wolności, bo przecież nie ma wolności bez trzeźwości – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Radio Maryja podjęło walkę o serca Polaków, o wolność. O wolność człowieka, ale i wolność słowa. Stworzyło przestrzeń, w której zaistniały poglądy, często niepopularne, ale te, które poszukują prawdziwego dobra; poszukują prawdy o człowieku.

TV Trwam News

drukuj