fot. Monika Bilska

Min. M. Błaszczak z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja: Wielkie Bóg zapłać dla Ojca Dyrektora za wszystkie dzieła, które dają nam pewność spokojnego patrzenia w przyszłość

My, ludzie wiary, jesteśmy osobami, które wierzą, że dobro zwycięży, jesteśmy ludźmi, którzy pokładają ufność w Panu Bogu i jesteśmy ludźmi, którzy na taką rzecz pracują. Jesteśmy dobrej myśli, że pokonamy te przeciwności. Choć Polska w swojej historii przeżywała bardzo trudne czasy, to jednak 102 lata temu odzyskała niepodległość, wyszliśmy z komunizmu i zawsze budowaliśmy naszą tożsamość na fundamencie chrześcijańskim. Wielkie Bóg zapłać dla Ojca Dyrektora za wszystkie dzieła, które dają nam pewność spokojnego patrzenia w przyszłość – powiedział minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podczas 29. rocznicy powstania Radia Maryja.

– Spotykamy się, my – Rodzina Radia Maryja w Toruniu, żeby podziękować, żeby podziękować Panu Bogu za to wszystko, co wydarzyło się przez te lata, żeby podziękować sobie nawzajem, bo jak rodzina, to (zawsze podkreśla to Ojciec Dyrektor) wszyscy tworzymy te dzieła. Te dzieła nie byłyby możliwe, nie powstałyby, gdyby nie Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk, a więc Bóg zapłać Ojcze za to, że Ojciec konsekwentnie idzie tą drogą. Dzieła podziwiamy. Jesteśmy współtwórcami tych dzieł, które służą nam, ale będą też służyły kolejnym pokoleniom. Radio Maryja, TV Trwam i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej jakże ważna uczelnia nie tylko dająca wiedzę, ale także formująca polskie postawy, formująca miłość do ojczyzny, do Polski. Jest to niezwykle ważne szczególnie w czasie, w jakim przyszło nam żyć, w czasie wyzwań bardzo wielu zagrożeń. Kształtowanie, formowanie postaw młodych ludzi nie byłoby możliwe, gdyby nie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II, w którym się spotykamy i modlimy – powiedział szef resortu obrony narodowej.

Min. Mariusz Błaszczak wskazał, że dzieła przy Radiu Maryja budują tożsamość narodową.

– Święty Jan Paweł II mówił o tym, że demokracja pozbawiona wartości, niezbudowana na fundamencie wartości, zmienia się w jawny albo zakamuflowany totalitaryzm. Popatrzmy, jak się to dzieje dziś. Popatrzmy, z jakimi wyzwaniami musimy się spotkać, jakim wyzwaniom musimy stawić czoło. To są wyzwania dotyczącej naszej pozycji, naszego miejsca, naszej ojczyzny w Unii Europejskiej. To dzieje się właśnie dziś, to dzieje się teraz, to wszystko widzimy na ulicach naszych miast. Widzimy, jak wielu ludzi próbuje przekreślić naszą tożsamość, naszą cywilizację opartą na fundamencie chrześcijaństwa. My, ludzie wiary, jesteśmy osobami, które wierzą, że dobro zwycięży, jesteśmy ludźmi, którzy pokładają ufność w Panu Bogu i jesteśmy ludźmi, którzy na taką rzecz pracują. Jesteśmy dobrej myśli, że pokonamy te przeciwności. Choć Polska w swojej historii przeżywała bardzo trudne czasy, to jednak 102 lata temu odzyskała niepodległość, wyszliśmy z komunizmu i zawsze budowaliśmy naszą tożsamość na fundamencie chrześcijańskim. Wielkie Bóg zapłać dla Ojca Dyrektora za wszystkie dzieła, które dają nam pewność spokojnego patrzenia w przyszłość – wskazał szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

radiomaryja.pl

drukuj