fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] O. T. Rydzyk CSsR: Bądźmy jak dęby – nic nas nie złamie. Taka jest Rodzina Radia Maryja i za to wielkie dzięki

Nigdy nie wolno się bać. Ludzi dzielę – nieraz to mówiłem w radiu – na osiki, powoje i dęby. (…) A więc bądźmy dębami. I taka jest rodzina Radia Maryja. I za to wielkie dzięki. To wszyscy razem robimy. Mamy jeden Kościół, mamy jedną Ojczyznę. My jesteśmy jednym narodem – mówił podczas obchodów 29 rocznicy powstania Radia Maryja dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR podkreślił, że nigdy nie powinniśmy się bać. Powinniśmy być jak dęby, których nic nie złamie – dodał.

– Nigdy nie wolno się bać. Ludzi dzielę – nieraz to mówiłem w radiu – na osiki, powoje i dęby. Osika to się cały czas trzęsie. (…) To żaden człowiek. Powój – to taki, że sam nie jest osobowością, ale na kimś się uwiesi. I tacy też są, obserwujmy. I dąb. Jan Paweł II, tu, w Polsce, zacytował ks. Piotra Skargę: „Polska, ten stary dąb, tak urósł. I żaden wicher go nie złamał, bo korzeń jego Chrystus”. I nic nas nie złamie. A więc bądźmy dębami. I taka jest rodzina Radia Maryja. I za to wielkie dzięki. To wszyscy razem robimy. Mamy jeden Kościół, mamy jedną Ojczyznę. My jesteśmy jednym narodem i trzeba razem. Jak jedna pani widzi, że druga pani jest pięknie ubrana, to niech nie zazdrości – akcentował redemptorysta.

Dyrektor Radia Maryja zwrócił uwagę, że toruńska rozgłośnia funkcjonuje dzięki wsparciu wielu ludzi.     

– Jest takie powiedzenie w Polsce: „ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka”. Tyle tych ziarenek – to jest ta Rodzina Radia Maryja. Ten pomógł, ten pomógł. Jak patrzymy na te ofiary, jakie przychodzą – 10 zł, 5 zł, 20 zł, 100 zł, czasem znajdzie się więcej – i istniejemy? Istniejemy – zaznaczył.

Zakonnik wskazał, że nie można pozwolić na to, aby bez podawania dowodów można było oskarżać duchownych. Jako przykład wymienił ks. bp. Edwarda Janiaka, nazywając go „współczesnym męczennikiem”.

– Męczennik mediów. Media to zrobiły i media tak robią. I nie dajmy się, katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą. Udowodnij! A nie, że ktoś ma udowadniać, że nie jest wielbłądem. A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy. Myślę, że w Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o sprawiedliwość – akcentował.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił się również do obecnych podczas uroczystości przedstawicieli polskiego parlamentu.

– Życzę tu będącym, służącym Polsce przez politykę, życzę, żeby ta polityka zawsze była roztropną służbą naszemu narodowi. Nie macie łatwo, ale nie jesteście sami – zapewnił dyrektor Radia Maryja.

Redemptorysta podziękował również księżom, zwracając się jednocześnie do wiernych, aby nie zapominali o potrzebie utrzymania kościołów.

– Dziękujemy księżom. Bez was by nic nie było. Gdyby nie księża w Polsce, co by z Polską było? Dlatego kochajmy księży i pomagajmy im. I pamiętajmy teraz, żeby jeszcze utrzymać kościoły. Do kościoła teraz ludzie nie chodzą, a jak utrzymać kościół? (…) Po kolędzie nie będą chodzić. Jak się to wszystko utrzyma? – pytał zakonnik.

radiomaryja.pl

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl