Nie chcą powiedzieć całej prawdy

Radio Maryja istnieje dzięki Łasce Bożej i wielu ludziom. Jak napisała Pani redaktor Ewa Polak-Pałkiewicz: „jest to bezinteresowny dar ludzi, którym się nie przelewa”. Dar dla odnowy Rzeczypospolitej. W poszukiwaniu i odkrywaniu prawdy potrzeba dialogu i komunikowania się.

Żyjemy w takich czasach, w których potrzebne są środki komunikacji. Dziś są nimi: radio, telewizja, internet i inne. Poprzez media ludzie natychmiast się porozumiewają, dzięki czemu można zrobić wiele dobrego, można pomagać. Gdzieś jest powódź, jakieś nieszczęście – ludzie się komunikują, natychmiast jednoczą i pomagają sobie nawzajem.

Media powinny być wykorzystywane ku dobremu, dla odkrywania prawdy, bo bez niej nie ma wolności. Prawdę głosi sam Chrystus, jak powiedział: „prawda was wyzwoli”. Mówił też: „Jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. On jest naszym przykładem, naszą drogą. Zarówno prawda, jak i droga Chrystusa prowadzą nas do pełni życia, do pięknego życia na ziemi i w wieczności. Dlatego walczymy o telewizję. To jest nienormalne, żeby tyle procent katolików nie miało jednego kanału.

O czym to świadczy? O tym, że idziemy w kierunku totalitaryzmu. Dojdzie do niego bez prawdy i w sytuacji kiedy sobie na to pozwolimy. Nie bójmy się, nie trzeba się bać poznawania rzeczywistości. Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie działania zmierzające do tego, żeby były media prawdziwie katolickie; nie pseudokatolickie. Dziękuję wszystkim.

Jesteśmy katolikami. Od 966 r. – od chwili chrztu i powstania Państwa Polskiego – nasz kraj jest zbudowany na chrześcijaństwie, na Ewangelii. Na tym dobrze wychodziliśmy. W tej chwili jestem poza Polską. Oglądałem transmisję z Senatu. Po pierwsze było spóźnienie. Zamówiliśmy Senat o odpowiedniej godzinie, od początku obrad komisji. Mamy wszystko opłacone, dzięki technice mamy możliwość połączenia z różnymi miejscami w Parlamencie. Nie wiem dlaczego doszło do spóźnienia.

Po drugie nie rozumiem dlaczego była tylko jedna kamera, która rejestrowała jedynie tył sali? Nie można było zobaczyć twarzy mówiących. Nie wiedzieliśmy kto mówi i z jakiego ugrupowania. Dlaczego bać się prawdy? To jest manipulacja. Wyraźnie widać, że wypowiadający się uciekają od wyjaśnień. Nie chcą powiedzieć całej prawdy. To jest bardzo niepokojące.

Dlatego proszę wszystkich o modlitwę, przez przyczynę Matki Najświętszej, przez przyczynę błogosławionego Jana Pawła II, który cały czas wspierał nas za życia. Przez przyczynę zmarłych naszych wszystkich słuchaczy, członków Rodziny Radia Maryja. Ostatnio odeszła od nas pani Maria Okońska, współzałożycielka Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Była wielkim człowiekiem. Bardzo ściśle współpracowała z Kardynałem Wyszyńskim. Ma wielki udział także w ślubach narodu na Jasnej Górze, które zostały złożone w czasie uwięzienia ks. Kardynała Wyszyńskiego.

Pani Maria Okońska mówiła mi niejeden raz, że gdyby żył ks. Prymas Wyszyński na pewno bardzo by się cieszył z istnienia naszych dzieł i nas wspierał. Mówiła, że wierzy w jego orędownictwo w niebie.  Módlmy się zatem przez przyczynę tych, którzy są po tamtej stronie; tych, którzy są już w niebie. Nie zapominajmy jednak o pracy. Bardzo dziękujemy wszystkim za każdą manifestację, za zbieranie podpisów; w pewien sposób także za budzenie świadomości Polaków, abyśmy nie utracili wolności.

Tracąc wolność słowa, nie dopuszczając katolików do głosu, prowadzimy do dyktatury jakiejś grupy, która będzie panowała nad innymi. Musimy sobie zdawać też sprawę z tego, że ona nie będzie służyła narodowi. Rządzenie nie jest przecież panowaniem, a służeniem. Dlatego potrzeba dialogu w społeczeństwie, nawet jeśli jest trudny. Dialogu dla prawdy, dla szukania prawdy, dla życia prawdą, bo tylko w prawdzie jest wolność.

Dlatego jeszcze raz chciałbym podziękować za wszystkie manifestacje i zapraszam Warszawę i okolicę na 19 maja na Plac Zamkowy. Niech to będzie protest przeciwko zniewalaniu nas poprzez blokowanie miejsc na multipleksie, w sytuacji kiedy otrzymują je inni. Polsat ma 13 miejsc: 5 od KRRiT, a 8 kupił. TVN ma kilka miejsc, Puls ma 2 miejsca, inni też mają. Nam nie dają żadnego.

Prosimy wszystkich, aby dalej zbierać podpisy, a kopie przesyłać do Radia Maryja, żebyśmy policzyli i wiedzieli ile ich jest. Ta informacja może być w przyszłości bardzo potrzebna. Kto wie, może wytoczymy jakiś proces. Partie są czasowe, rządy się zmieniają, a prawda musi trwać wiecznie i o tę prawdę zabiegamy. Słyszałem, że ktoś podszedł do organizatorów manifestacji z Gdańsku, przedstawił się, że jest z klubu „Gazety Polskiej” i powiedział: „My już mamy swoją telewizję – TV Republika”.

Jeszcze zobaczymy co to jest. Widzę tam różnych ludzi, wierzę w ich dobrą wolę, ale niepokoi mnie np. to, że miejsce na satelicie dostali od właściciela Polsatu. Nie jestem przeciwny, ale mam bardzo ważne pytanie. Co to w takim razie jest? Drodzy państwo po uczynkach poznamy. Niech będzie wiele telewizji, ale prawdziwych. Wspierajmy każde dobro i kulturalnie pchajmy się do przodu.

Z Bogiem

Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl