Lubin staje w obronie TV Trwam

W najbliższą środę, 1 maja w obronie Ojczyzny i wolnych mediów, w tym katolickiej TV Trwam manifestować będą mieszkańcy Lubina. Marsz poprzedzi Msza św. o godz. 11 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego na osiedlu Przylesie.

Po Eucharystii uformuje się marsz, który przejdzie ulicami Lubina i zatrzyma się przed pomnikiem Pamięci Ofiar Lubina ’82. Tam odczytana zostanie specjalna petycja.

Stanisław Ostrowski z Rodziny Radia Maryja w Lubinie zwraca uwagę, że istotą demokracji, aby nie uległa demoralizacji jest kontrola rządzących. Do tego potrzebne są wolne media, takie jak Radio Maryja i TV Trwam.

– Uważamy, że walka o TV Trwam jest najistotniejsza i musimy ją wygrać. To co się dzieje w tej chwili – w mediach mętnego nurtu nie odbywa się żadna krytyka rządzących, obecna jest manipulacja faktami, przekaz kłamstwa, wręcz oszukiwania ludzi. Nie chce się już tego wszystkiego słuchać. Osobiście nie słucham innych stacji poza TV Trwam, ale krąg odbiorów tej telewizji musimy poszerzać. Dlatego dostanie tego miejsca na multipleksie jest najbardziej istotne w tej chwili, jeśli chodzi o naszą walkę o wolną i moralną Polskę – powiedział Stanisław Ostrowski.

Kolejne manifestacje w obronie TV Trwam odbędą się 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Na 19 maja zaplanowano manifestację w obronie TV Trwam w Warszawie.

 

Wypowiedź Stanisława Ostrowskiego:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj