Zderzenie polskiego tira z autokarem – trzy osoby zginęły

Trzy osoby zginęły, a 30 zostało rannych w zderzeniu autokaru z samochodem ciężarowym w obwodzie kałuskim, na zachodzie europejskiej części Rosji. Agencja RIA-Nowosti podała, że tir był prowadzony przez obywatela Polski. 

Wszystkie ofiary śmiertelne wypadku, to pasażerowie autokaru. Tragedia wydarzyła się o godz. 8.27 czasu moskiewskiego (6.27 czasu polskiego) koło miejscowości Mitjajewo, na 22. km drogi A-108 między miastami Bałabanowo i Sierpuchow.

Autokar wiózł robotników do fabryki LG w obwodzie moskiewskim. Według wstępnych ustaleń samochód ciężarowy wyjechał na przeciwny pas ruch, gdzie doszło do kolizji.

RIA-Nowosti przekazała, że za kierownicą tira siedział Polak Jacek S. Agencja podała również, że w pierwszych informacjach o wypadku przekazywano, że pojazd ciężarowy miał polskie numery rejestracyjne.

Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitali w Obińsku, Bałabanowie i Borowsku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl