fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Kaczyński: Pierwsza dawka sankcji na Rosję powinna być potężna i obejmować również W. Putina

Wicepremier Jarosław Kaczyński ocenił, że pierwsza dawka sankcji na Rosję musi być potężna. Według niego sankcje powinny objąć też Władimira Putina i oligarchów rosyjskich.

W poniedziałek prezydent Rosji podpisał dekret o uznaniu separatystycznych „republik” na wschodzie Ukrainy i zdecydował wysłać tam wojska rosyjskie. Zachód potępił tę decyzję, uznając ją za naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. USA, Unia Europejska i W. Brytania już wprowadziły albo zapowiedziały sankcje przeciw Rosji.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Zachód powinien być przeświadczony, iż sankcje mają działać do skutku. Prezes PiS wymienił też obszary, które należy nimi objąć.

Nord Stream 1, Nord Stream 2 to są sankcje w sferze finansów. To jest wyłącznie sytemu rozliczeniowego i to jest szereg sankcji osobistych – w moim przekonaniu – one powinny obejmować także samego Putina. Także wycofanie się z dużych imprez sportowych, które są planowane na ten rok w Rosji i szereg innych tego rodzaju posunięć. Stworzy to bardzo poważne kłopoty dla Rosji, a z drugiej strony także pokaże społeczeństwu rosyjskiemu, że jednak nie można działać w ten sposób, że podboje to nie jest metoda współczesnego świata  – wskazał wicepremier.

Pierwszy pakiet unijnych sankcji przeciw Rosji ma być formalnie przedstawiony jeszcze we wtorek. Kwestią tą zajmują się w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych UE. Niemcy zdecydowały o wstrzymaniu do odwołania procesu certyfikacji gazociągu Nord Stream 2.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl