fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Wiceszef MSWiA spotkał się z komisarz UE. Rozmawiali m.in. o sytuacji na Ukrainie

Wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki spotkał się we wtorek w Warszawie z unijną komisarz ds. wewnętrznych Ylvą Johansson. Rozmowy dotyczyły rozwoju sytuacji na Ukrainie oraz aktualnego stanu bezpieczeństwa na granicy polsko-białoruskiej – przekazał resort.

Jak podało MSWiA, na spotkaniu omówiono również zagadnienia skutecznej readmisji, czyli powrotów cudzoziemców do krajów pochodzenia.

Biuro prasowe Komisji Europejskiej zapowiadało, że Ylva Johansson podczas wizyty w Polsce spotka się również z zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich Hanną Machińską, przedstawicielami Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR), Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM), biura Rady Europy w Warszawie oraz polskimi organizacjami pozarządowymi specjalizującymi się w problematyce praw człowieka i migracji.

Komisarz odwiedziła również ośrodek dla cudzoziemców w Lesznowoli.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl