O. T. Rydzyk CSsR: Młodzi, służcie Polsce!

Wszystkim, którzy chcą organizować i kształtować nasz naród, którzy chcą służyć ludziom, którzy prawdziwie kochają Polskę proponujemy (…) dobre studia na kierunkach politologii, dziennikarstwo, kulturoznawstwo, informatyka – zachęca o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. 

***

Kochani,

Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział do nas, do Rodziny Radia Maryja: ,,Wypełniacie wielką misję przepowiadania Ewangelii wszelkiemu stworzeniu. Podobni jesteście do ewangelicznego siewcy, który wyszedł, by siać ziarno”. Ta siejba ewangelizacyjna przez te 25 lat wydała już wiele owoców, ale przed nami jeszcze wiele pracy, wiele zadań. Przyszłość rodzin, również rodziców, dziadków, Ojczyzny, Kościoła zależy od tego, jak będą wychowane dzieci i młodzież.

Podczas Światowych Dni Młodzieży zobaczyliśmy piękną młodzież, która zadała kłam propagandzie mówiącej, że młodzież jest zła. Taka młodzież to wielka nadzieja dla Kościoła, Polski i świata. Czy nie chcielibyście, żeby wszystkie dzieci, również wasze, były właśnie takie? Cieszy też bardzo młodzież kochająca Pana Boga i Polskę. Niejednokrotnie ta młodzież jest nazywana przez zorganizowane lewactwo ksenofobami, nacjonalistami czy nawet faszystami. Młodzież ta często na różny sposób manifestuje swoje poglądy i miłość do Ojczyzny, do Polski.

Do tej kochającej Ojczyznę młodzieży, która pragnie dobra przyszłości Polski, mówimy: angażujcie się w politykę, by mądrze i z miłością służyć rodakom, wbrew temu, co niejednokrotnie doświadczała Polska i rodacy od ludzi nazywających się politykami, a w rzeczywistości będącymi szkodnikami. Jeśli kochacie Polskę, to służcie jej w polityce! Politykę w Polsce też trzeba uzdrowić. To uzdrowienie będzie możliwe dzięki światłym i prawym ludziom.

Do tej służby trzeba dobrze się przygotować przez dobre studia politologiczne u kompetentnych, kochających Polskę mistrzów oraz przez formację osobowości. Nie wystarczą tylko studia. Studia politologiczne są w ofercie różnych uczelni, ale trzeba zobaczyć kto uczy. Ileż jeszcze jest lewactwa w wielu uczelniach. Studia nie wystarczą. Trzeba stać się arystokratą ducha – tak jak wielu wielkich, także w tej najnowszej polskiej historii.

Wszystkim, którzy chcą organizować i kształtować nasz naród, którzy chcą służyć ludziom, którzy prawdziwie kochają Polskę proponujemy już nie tylko jakieś manifestacje, ale dobre studia na kierunkach politologi, dziennikarstwo, kulturoznawstwo, informatyka. Z myślą o Ojczyźnie i jej przyszłości, patrząc na ten cały wymiar studiów i uczelni, założyliśmy kiedyś Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. W tej uczelni jest szansa na zdobycie dobrego wykształcenia, bardzo dobrych praktyk i na kształtowanie charakteru.

Muszę powiedzieć, że bardzo mnie cieszy, kiedy spotykam młodych ludzi  naszych absolwentów pracujących na różnych stanowiskach; gdy dowiaduję się jak są wiarygodni, kompetentni i dobrze przygotowani. To naprawdę cieszy. Jeśli chodzi o możliwość zdobycia pracy po studiach, to według badań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a badane były wszystkie uczelnie w Polsce, których jest kilkaset, nasza uczelnia uplasowała się  bardzo wysoko, bo na piątym miejscu. Słyszę pytania: czy znajdują pracę? Otóż znajdują. Są poszukiwani ludzie kompetentni i ludzie prawi.

Nasza uczelnia jest też wyróżniona przez Polską Komisję Akredytacyjną, jeszcze za rządów PO. Dziennikarstwo wyróżnione jest jako jedyne z takich uczelni. Zauważmy – wyróżnione jeszcze za rządów PO, mimo, że na różne sposoby nas stygmatyzowali. Nie trzeba się tym przejmować, że ktoś kogoś stygmatyzuje. Trzeba po prostu chcieć iść do przodu, także pod prąd. Pod prąd potrafią iść ludzie z charakterami. Ludzie, którzy nie chcą być przeciętniakami. Do tego bardzo serdecznie zapraszamy.

W naszej uczelni oferujemy kierunek: politologia. Na studiach licencjackich –  specjalizacje: Polityka społeczna i ludnościowa; Polityka międzynarodowa; Marketing polityczny. Na studiach uzupełniających magisterskich: Bezpieczeństwo państwa i dyplomacja; Polityka społeczno-ekonomiczna; Komunikacja i dziennikarstwo polityczne. Oferujemy także Dziennikarstwo i komunikację społeczną – to studia licencjackie. Na studiach magisterskich: Dziennikarstwo informacyjne i sztuka prezenterska; Dziennikarstwo online i marketing sieciowy; Kultura medialna; Dziennikarstwo radiowo-telewizyjne. Natomiast na informatyce: Techniki multimedialne i grafika komputerowa. Jest kierunek kulturoznawstwo. Trzeba tworzyć prawdziwą kulturę – nie antykulturę – tu jest specjalność: Kultura audiowizualna, Turystyka kulturowa, Techniki aktorskie i reżyseria. Nasza uczelnia oferuje także studia podyplomowe. Oferta jest bardzo szeroka, np. Polityka ochrony środowiska – Kompensacja przyrodnicza, Ekologia i zarządzanie, Retoryka i komunikacja społeczna, Grafika komputerowa i techniki multimedialne, Marketing internetowy, Relacje międzynarodowe i dyplomacja itd. Są kursy dokształcające i szkolenia specjalistyczne. Szczegóły na portalu www.wsksim.edu.pl .

I jeszcze jedno – w od 25 do 27 sierpnia z myślą o młodzieży, o waszych dzieciach, organizujemy również warsztaty. Zaczynamy w południe 25 i kończymy obiadem 27. Zapraszamy do Torunia młodzież od klasy III gimnazjum wzwyż na warsztaty ,,Nowe widnokręgi”. Media, kultura, polityka, taniec, muzyka. Od 24 do 27 sierpnia zapraszamy młodzież muzykującą z instrumentami i kochającą śpiew na warsztaty muzyczne. Zgłoszenia, informacje w dziekanacie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – tel. 56 610 72 00.

Popracujmy z młodzieżą i dla młodzieży. Rodzice, Babcie, Dziadkowie – od Was zależy bardzo wiele. Od Was zależy przyszłość Polski, ale i Wasza przyszłość. Jest takie powiedzenie: ,,Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Trzeba myśleć również i o sobie. Kto Wam poda kiedyś z wielką miłością kromkę chleba, może szklankę wody? Kto się wami zaopiekuje? Trzeba myśleć dalekosiężnie i kształtować charaktery. Trzeba myśleć o Ojczyźnie. Dobrze się dzieje i jest już dużo dobra, ale mamy jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Nie jest to takie pewne, że wszystko się uda. Wszędzie jest potrzebny człowiek i dlatego pracujmy już teraz. Zapraszamy bardzo gorąco właśnie Was – ewangelicznych siewców. Popracujmy z młodzieżą i dla młodzieży – dla naszych rodzin, dla Ojczyzny, Kościoła i ludzi.

Bóg zapłać.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR Dyrektor Radia Maryja

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl