Francja: 16-latka podejrzewana o planowanie aktów terroru

16-letnia dziewczyna została zatrzymana pod Paryżem pod zarzutem planowania aktów terroru. Jak podała w poniedziałek prokuratura, nastolatka najprawdopodobniej wspierała Państwo Islamskie; jest przesłuchiwana przez sędziego śledczego do walki z terroryzmem.

Według prokuratury dziewczyna wykorzystywała media społecznościowe do rozpowszechniania w sieci wezwań Państwa Islamskiego (IS) do przeprowadzania aktów terroru.

Zastępczyni prokuratora Laure Vermeersch poinformowała w poniedziałek, że sędzia może zdecydować, czy postawi zarzuty związane z terroryzmem. Dziewczynę zatrzymano w zeszłym tygodniu na przedmieściach Paryża i od tego czasu przebywa w areszcie śledczym.

Według śledczych nastolatka „niezwykle się zradykalizowała”; administrowała grupę na czacie poświęconą propagandzie IS za pomocą komunikatora Telegram, który był wykorzystywany przez domniemanych dżihadystów do porozumiewania się.

Vermeersch dodała, że zatrzymana nie wskazała żadnych konkretnych celów ataków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl