fot. Radio Maryja

Polskość wpisana w serca słuchaczy Radia Maryja. „Radio Maryja jest latarnią, wskazaniem kierunku, który skupia ludzi dobrej woli i angażuje ich do działania”

W poszukiwaniu prawdy o człowieku Radio Maryja jest bezkompromisowe. Wytrwale broni życia od poczęcia, staje po stronie rodziny i daje argumenty katolikom w batalii o Polskę. Szuka odpowiedzi na pytanie: Czyja będzie Polska? I pokazuje, że naród oderwany od Boga, nie ma przyszłości.

W wielu Polakach Radio Maryja obudziło poczucie podmiotowości. Wsłuchiwało się w ich głosy. Wokół katolickiej rozgłośni powstała wspólnota, która odkryła, jak cenną wartością jest Ojczyzna. Jak cenne są wartości, na których Polska przez lata była budowana.

– To dzięki Radiu Maryja głos ludzi wierzących, wiernych tradycyjnym wartościom, zyskał tak wielkie znaczenie w debacie publicznej – napisał w liście odczytanym przez ministra Adama Kwiatkowskiego prezydent Andrzej Duda.

Ta silna wspólnota nie pozwoliła, by Polska zapomniała o korzeniach. Była tutaj bezkompromisowa. Wytrwale broniła życia od poczęcia, wytrwale stawała po stronie rodziny – powiedział Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

– Te słowa, które płynęły przez lata z radia, są jak krople, które drążą skałę. One wydrążały skałę – ocenił Mikołaj Pawlak.

Wydrążyły skałę, do której wierni mogą wracać, w czasach trudnych. W czasach, w których wartości, naszej kultury, tradycji i tożsamości, próbuje się nam odebrać – zwraca uwagę Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

– To jest właśnie ta przestrzeń polskości, przestrzeń obecności tej kultury, która tworzy i definiuje polskość, to piękne dziedzictwo – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Minister obrony Mariusz Błaszczak wskazał, że właśnie po to powstawały kolejne dzieła, by formować nowe pokolenie – stąd właśnie TV Trwam i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

– Nie tylko dająca wiedzę, ale formująca postawy, polskie postawy, formująca miłość do Ojczyzny, do Polski – mówił Mariusz Błaszczak.

Polskość jest wpisana w serca słuchaczy, całej Rodziny Radio Maryja.

– Zawsze jest to jedno medium, o którym wiadomo, że tam te polskie interesy będą bronione i o polskich interesach będzie można mówić głośno – zauważył Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.

Radio Maryja wyznacza kierunek, w jaki sposób ludzie zatroskani o dobro wspólne, powinni reagować na to, co dzieje się wokół nas. W tej batalii, która rozgrywa się o człowieka i wokół tego, kim jest człowiek – wskazał Jan Maria Jackowski, senator  PiS.

– Radio Maryja jest taką latarnią, wskazaniem kierunku, który skupia ludzi dobrej woli i angażuje ich do działania społecznego i do aktywności społecznej – powiedział Jan Maria Jackowski.

Katolicka rozgłośnia rozpoczęła nadawanie 8 grudnia 1991. Marszałek senior Sejmu IX kadencji Antoni Macierewicz łączy tę datę z powołaniem rządu Jana Olszewskiego.

– Wtedy rozpoczęło się to działanie w odpowiedzi na pytanie: Czyja będzie Polska? Na to pytanie odpowiada Radio Maryja. Czyja będzie Polska i jaka będzie Polska – akcentował Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu IX kadencji.

To pytanie często wybrzmiewa na falach Radia Maryja. W odpowiedzi na nie powstają wiarygodne serwisy informacyjne, a także audycje, gdzie słuchacze są włączani do dyskusji i mogą wypowiedzieć swoje zdanie.

– Ja każdemu mówię, słuchaj Radia Maryja, oglądaj informacje w TV Trwam. Tam naprawdę obiektywnie dowiesz się, co się dzieje – wyjaśnił Piotr Uściński, poseł PiS.

Radio Maryja staje przy człowieku. Nie przeciwko niemu. Szuka prawdy. Staje po stronie prawdy. Proponuje, uczy, chce obudzić miłość człowieka do Boga i człowieka do człowieka.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl