fot. Monika Bilska

Ks. bp W. Śmigiel: W trudnym czasie pandemii Radio Maryja docierało do wszystkich, którzy potrzebowali modlitwy, formacji intelektualnej, moralnej i społecznej oraz świadomości, że nikt nie jest oderwany od Kościoła

Jeśli skorzystamy z oferty Radia Maryja, to możemy umocnić wiarę, znaleźć nadzieję w zalęknionym świecie i przekonać się, jak wiele dobra dokonuje się w imię miłości we wspólnocie Kościoła. W tym jakże trudnym czasie pandemii Radio Maryja docierało do wszystkich, którzy potrzebowali modlitwy, formacji intelektualnej, moralnej i społecznej oraz świadomości, że nikt nie jest oderwany od wspólnoty Kościoła – akcentował ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, podczas głównych obchodów z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Podczas Eucharystii z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, skierował słowo powitania do zebranych.

– Już 29 lat słyszymy: „Tu Radio Maryja – Katolicki Głos w Twoim domu”. To wyrazisty głos, który w imię wolności zmusza do dokonania wyboru. Można go przyjąć lub odrzucić, ale trudno pozostać obojętnym. Jednak jeśli skorzystamy z oferty Radia Maryja, to możemy umocnić wiarę, znaleźć nadzieję w zalęknionym świecie i przekonać się, jak wiele dobra dokonuje się w imię miłości we wspólnocie Kościoła. W minionym roku przekonaliśmy się, że pandemia potrafi zdestabilizować nasze życie w wielu wymiarach – myślę o roku liturgicznym, bo kalendarzowy jeszcze trwa. Pełne bezpieczeństwo człowieka to nie tylko zdrowie ciała i zaspokojenie potrzeb materialnych, ale również siła ducha, która kształtuje się w relacji z Bogiem – zwracał uwagę ks. bp Wiesław Śmigiel.

Duchowny podkreślił, że dlatego tak ważne jest, aby ludzie Kościoła „nieustannie formowali swoje umysły, serca, sumienia, by sprawy doczesne rozumieć i oceniać w perspektywie wiary”.

– W tym jakże trudnym czasie (pandemii – przyp. red.) Radio Maryja docierało do wszystkich, którzy potrzebowali modlitwy, formacji intelektualnej, moralnej i społecznej oraz świadomości, że nikt nie jest oderwany od wspólnoty Kościoła. Podobnie Telewizja Trwam. Dziękujemy za przekazywanie nauczania Kościoła, papieża Franciszka oraz nieustanne przypominanie osoby i dorobku św. Jana Pawła II, który działał w duchu wiary, prawdy i miłości; ukazywał wartość małżeństwa i rodziny, bronił świętości ludzkiego życia oraz znacząco przyczynił się do pozytywnych zmian w naszej ojczyźnie, ale również na świecie. Za ten bezcenny dar Katolickiego Głosu w naszych domach dzisiaj dziękujemy – akcentował ordynariusz diecezji toruńskiej.

Ks. bp Wiesław Śmigiel zaprosił do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. dziękczynnej za dzieło Radia Maryja.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl