W Bydgoszczy sprawowano Mszę św. z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja

Minęło dokładnie 29 lat od powstania naszej rozgłośni. Rodzina Radia Maryja świętowała tę rocznicę od minionej soboty. Dzisiaj rocznicowe obchody odbyły się w Bydgoszczy.

Uroczysta Msza święta sprawowana była w parafii pw. św. Jadwigi Królowej. Przewodniczył jej ks. bp Jan Tyrawa. W homilii ordynariusz bydgoski mówił o miłości, która czyni chrześcijaństwo najbardziej trudną i wymagającą religią, zakładającą jednocześnie wspólnotę.

– Naturą człowieka jest potrzeba funkcjonowania we wspólnocie. Nakłada to odpowiednie obowiązki. To właśnie wspólnotowy wymiar ludzkiej egzystencji legł u fundamentów chrześcijańskiej kultury, moralności, religijności, aby inspirować między innymi wychowanie człowieka. To właśnie miłość nakazana przez Chrystusa ukazuje, jak skomplikowaną istotą jest człowiek – powiedział ks. bp Jan Tyrawa.

Podczas Eucharystii głos zabrał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Dlatego, że się wielu modli, to Radio istnieje i rozwija się. Mówiąc Radio, myślę o całej apostolskiej Rodzinie Radia Maryja i duchu apostolskim, który jest. Myślę też o tym wszystkim, co pomaga nam rozwijać się, żeby ten głos dochodził do wielu ludzi – wskazał dyrektor Radia Maryja.

Podczas uroczystości w Bydgoszczy nastąpiło zawierzenie Rodziny Radia Maryja Matce Bożej. Główne obchody 29 rocznicy powstania naszej rozgłośni odbyły się w ubiegłą sobotę w Toruniu.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 roku. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy z okolic Torunia i Bydgoszczy. Dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu dziś Radio Maryja jest słyszalne na całym świecie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl